Zielone naleśniki z bąbelkami

W codziennej diecie zarówno dziecka jak i każdego dorosłego człowieka bezwzględnie powinny znajdować się warzywa i owoce, które dostarczają niezbędne dla organizmu witaminy i składniki mineralne. Często bagatelizujemy te zalecenia sięgając po przekąski, które nie mają żadnych wartości odżywczych. Utrzymywanie takiego stanu w dłuższej perspektywie kształtuje złe nawyki żywieniowe i może stać się przyczyną wielu chorób. Instytut Żywności i Żywienia apeluje: „nie istnieje taka ilość ruchu, która będzie w stanie zneutralizować szkodliwy wpływ złego odżywiania na nasze zdrowie”. Jak to zmienić? Marka Jurajska wychodzi naprzeciw zarówno tym dużym jak i małym głodomorom, którzy nie mają pomysłu jak przygotować smaczne potrawy z warzyw i proponuje zastosowanie techniki: zdrowie poprzez zabawę! Zielone naleśniki z bąbelkami łączą przyjemne z pożytecznym, dzięki zastosowaniu zdrowych składników tj. woda mineralna, marchewka, natka, bazylia czy groszek i zaangażowaniu całej rodziny w przygotowanie potrawy. Zdrowie nie musi być nudne, a w połączeniu z dobrą zabawą daje spektakularny efekt. Smacznego.

Składniki na ciasto zmiksować, odstawić by „odpoczęło”. Warzywa ugotować osobno w osolonej wodzie, odcedzić, do każdego dodać po łyżce masła, marchew zmiksować z cynamonem, groszek z miętą, a kalafior z gałką, doprawić purée solą i pieprzem. Naleśniki smażyć na rozgrzanej patelni  (z odrobiną oleju lub klarowanego masła) z dwóch stron, smarować i zawijać w rulony.

Jurajska należy do wód średniozmineralizowanych, dlatego rekomendowana jest do codziennego spożywania dla każdego. Wydobywana jest na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – jednym z najczystszych ekologicznie rejonów Polski. Dostępna w wersjach: niegazowanej, gazowanej i lekkogazowanej.

Cena: ok. 1,50 zł

_dsc7470

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *