Zasmakuj radości piknikowania

Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do pikników, grillowania i towarzyskich spotkań w ogrodzie. Organizację wypoczynku na łonie przyrody z pewnością ułatwią odpowiednie naczynia i akcesoria. Dzięki nim przygotowania nie pochłoną wiele czasu i wysiłku, a my będziemy mogli komfortowo spędzać chwile, na które czekaliśmy przez długie, jesienno-zimowe miesiące.

Planując piknikowe memu postawmy na proste w wykonaniu sałatki, kanapki i przekąski. Korzystajmy z całego bogactwa warzyw i owoców, które wiosną i latem królują na straganach.

Pojemniki to postawa
Do transportu przygotowanych dań idealnie sprawdzą się szczelne pojemniki. Najlepsze będą te wykonane z wysokiej jakości szkła hartowanego, jak Bormioli Rocco Frigoverre Basic. Są w pełni bezpieczne dla zdrowia, a perfekcyjnie wyprofilowana przykrywka sprawia, że nic się z nich nie wydostanie. Pojemniki mogą się też pochwalić trwałością oraz odpornością na uszkodzenia. Jednocześnie są wyjątkowo estetyczne, dlatego z powodzeniem posłużą m.in. jako miska do serwowania sałatki. Duży wybór kształtów i rozmiarów daje mnóstwo możliwości ich wykorzystania.

Słoików czar
Innym pomysłem na piknikowe naczynia są stylowe, szklane słoiki z pokrywką. Te marki Quattro Stagioni są szczelne, wytrzymałe i trwałe. Dzięki delikatnym tłoczonym wzorom i napisom oraz zaokrąglonym kształtom mają ciekawy design, a potrawy prezentują się w nich nadzwyczaj efektownie. Zachowują też świeżość i aromat (to dzięki zastosowaniu w słoikach wysokiej jakości szkła). Jeśli w wygodny sposób chce się przewieźć na piknik przyprawy warto skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonego słoika, którego nakrętka posiada niewielkie dziurki i możliwość ich zasunięcia. W asortymencie Quattro Stagioni dostępne są również butelki i kubki z uchwytem.

Coś na napoje
W ciepłe, słoneczne popołudnie nieodzowne będą chłodzące napoje – lemoniady, wody smakowe, soki i koktajle. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich spragnionych będzie dzbanek Kufra z wkładem chłodzącym. Taki wkład pozwala cieszyć się zimnymi napojami, bez konieczności rozcieńczania ich zimną wodą czy kruszonym lodem. Dzbanek jest wyposażony również w plastikową pokrywkę i łyżkę koktajlową, ułatwiającą mieszanie składników. Wyjątkowo wygodnym sposobem na serwowanie letnich napojów są szklanki z pokrywką i słomką wielokrotnego użytku. Radośnie kolorowe znakomicie prezentować się będą na drewnianym stole podczas garden party czy na piknikowym kocu. Można wybierać spośród wielu wzorów i kolorów.

Do wyboru do koloru
Florina proponuje szklanki ze słomką Kaktus – oryginalny kształt i wypukłe zdobienia upodabniają je do tej pustynnej rośliny. Do kompletu warto zaopatrzyć się w praktyczny słój z kranem Kaktus oraz półmisek na owoce również w kształcie kaktusa. Słój ma dużą pojemność (4 l), stąd bardzo dobrze sprawdzi się w trakcie spotkań w większym gronie. Kranik pozwala wygodnie nalewać napój, a zakrętka chroni przed owadami i zanieczyszczeniami. Najmłodszych uczestników pikniku z pewnością zachwycą wielobarwne szklanki Florina motyle ze słomką. Dzięki szczelnej przykrywce napoje nie będą się rozlewać, a radosne wzory i kolory ubarwią każde kinder party.

 

W morskim klimacie
Chcąc w pełni cieszyć się czasem spędzanym na łonie natury nie można zapomnieć o piknikowej macie. Amatorom morskich klimatów przypadnie do gustu mata Miss Lucy w pasach w odcieniach granatu i błękitu. Niezastąpiona podczas pikniku, plażowania czy chwili odpoczynku w ogrodzie. Jest lekka, miła w dotyku, trwała i bardzo poręczna. Z takim wyposażeniem każde wiosenno-letnie spotkanie na świeżym powietrzu z pewnością będzie wyjątkowo udane.
 
Wszystkie wymienione produkty dostępne są w sklepie internetowym www.zasmakujradosci.pl.
Ich ceny przedstawiają się następująco:

  • pojemniki Bormioli Rocco Frigoverre Basic od 8,90 do 31,50 zł;
  • słoiki Quattro Stagioni: klasyczne od 5,50 do 10,50 zł; słoik z nakrętką do przypraw – 19,90 zł;
  • dzbanek Kufra z wkładem chłodzącym – 19,9 zł
  • naczynia z serii Kaktus: szklanka ze słomką – 6,50 zł; słój z kranem – 26,90 zł; półmisek – 14,90 zł;
  • szklanka Florina motyle ze słomką – 6,90 zł;
  • mata piknikowa Miss Lucy – 49,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *