Yummity – roślinna kuchnia na wyciągnięcie ręki

Powstała z zamiłowania do podróży i fascynacji kuchniami świata firma De Care postanowiła odpowiedzieć na potrzeby konsumentów, którzy za cel stawiają sobie zdrowe odżywianie. Właśnie z myślą o nich stworzyła nową markę Yummity.

Sygnowane nią produkty pozwalają wzbogacić jadłospis o wegańskie, a przy okazji również bezglutenowe dania inspirowane autentycznymi smakami typowymi dla różnych zakątków naszego globu oraz słodkie i słone wypieki. Ich receptury powstały we współpracy z dietetykiem, który zadbał o to, by wszystkie posiłki były odpowiednio zbilansowane i pełnowartościowe oraz szefem kuchni, odpowiedzialnym za ich walory smakowe. Warto również dodać, że ich przygotowanie dań i wypieków wymaga niewiele czasu, wysiłku i minimalnych umiejętności kulinarnych.

Unikalny skład
Mieszanki marki Yummity bazują na starannie dobranych, naturalnych składnikach wyłącznie roślinnego pochodzenia. Należą do nich ziarna wartościowych, nie zawierających glutenu zbóż (takich, jak amarantus i quiona, czyli komosa ryżowa), a także kasze, ryż czy soczewica (także w postaci powstającej z nich mąki i płatków). Do tego dochodzą suszone lub liofilizowane warzywa i owoce oraz (często bardzo oryginalne) zioła i przyprawy. Co istotne, w produktach przeznaczonych do przygotowania słodkich wypieków klasyczny, biały cukier zastąpiono cukrem kokosowym, powstającym z żywicy, uzyskanej z pąków kwiatów palm kokosowych. W niektórych z nich zastosowany też został węgiel aktywowanego z palonych łupin kokosa. Ten innowacyjny składnik nadaje wypiekom wyjątkowy, czarny kolor. Jak nietrudno się domyślić w produktach marki Yummity nie ma środków konserwujących, sztucznych aromatów ani barwników.

Zdrowo, ale i różnorodnie
Powstające z produktów Yummity dania i wypieki stanowią bogate źródło błonnika pokarmowego, białka, a także żelaza, magnezu czy wapnia. Wprowadzając je do sprzedaży firma De Care postanowiła pokazać Polakom, że roślinna kuchnia jest nie tylko zdrowa i prosta, ale też może mieć wiele twarzy. Oferta marki obejmuje bowiem:

  • szybkie dania, w których w zależności od wariantu, po jaki sięgniemy odnajdziemy smaki charakterystyczne dla: Tajlandii, Afryki, Indii, Peru i Orientu;
  • vergery w trzech odsłonach: z marchewką, z burakiem i ze szpinakiem;
  • słodkie wypieki, czyli brownie, „czarne” gofry oraz muffiny do wyboru: wiśniowe z nasionami chia, jabłkowe z cynamonem lub kokosowe z węglem aktywowanym;
  • słone wypieki w postaci mieszanki do przygotowania chrupiącego, wegańskiego spodu do pizzy na naturalnym zakwasie.

Ile to kosztuje?
Sugerowana cena szybkich, powstających w kwadrans dań marki Yummity, których opakowania wystarczają na przygotowanie posiłku dla dwóch osób i wymagają od nas zazwyczaj jedynie łyżki oleju oraz wody wynosi 8,99 zł. Miksy, z jakich po dodaniu do nich wyłącznie gorącej wody otrzymamy cztery vergery albo spód do pizzy o średnicy 30 cm kosztują odpowiednio 6,99 zł i 5,99 zł. Chcąc upiec wegańskie wypieki na słodko trzeba mieć w domu kilka jajek, trochę oleju, a w przypadku brownie także mleczka kokosowego. Pozostałe składniki znajdują się  w mieszankach, przy czym te do muffinów i brownie kosztują 12,99 zł, a do gofrów – 10,99 zł.

Producent: De Care
Więcej informacji na stronach: www.decare.pl oraz www.yummity.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *