Wiosenne porządki z Viledą

Coraz dłuższe dni i budząca się do życia przyroda to niechybne zwiastuny wiosny. I choć zimę zapewne żegnamy z uśmiechem, to mina często rzednie na myśl o zbliżających się wielkich porządkach. Jak zaplanować wiosenną metamorfozę domu, aby nie poświęcić na to ani minuty dłużej, niż jest to konieczne? Kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja oraz metodyczna realizacja kolejnych celów.

Gruntowne porządki można przeprowadzić na dwa sposoby: albo poświęcić na nie cały weekend, albo wykonywać po jednej czynności każdego dnia tygodnia. Niezależnie od strategii, jedno jest pewne – aby wiosną dom prezentował się kwitnąco, żadna z najważniejszych czynności nie może zostać pominięta. Jak rozłożyć siły, by sprawnie pokonać porządkowy maraton wiosenny?

Okna na start

Listę przygotowań do wiosny otwierają oczywiście… okna. Bez gruntownego wyczyszczenia szyb żadne większe porządki nie mają racji bytu. Wiosną czynność ta jest o tyle przyjemniejsza, że można wykonywać ją w promieniach słońca, nie narażając się na przebywanie w przeciągu. Ponadto sięgając po sprytne akcesoria nie spędzimy na myciu okien wielu godzin, a jedynie kilka chwil. – Doskonałym dodatkiem do wiosennych porządków jest elektryczna ściągaczka, która w mig osuszy powierzchnię okien, pozbawiając ją smug i zabrudzeń (Windomatic marki Vileda). Dzięki niej zarówno oszczędzimy czas, jak i nie nadwyrężymy rąk – mówi Magdalena Jaklewicz, ekspert firmy Vileda. – Ponadto urządzenie to przywróci blask wszelkim innym szklanym powierzchniom, takim, jak lustra, szklane stoliki czy kabiny prysznicowe, wykafelkowane ściany, a także szklane panele nad blatem w kuchni – dodaje ekspert.

Ściągaczka Windomatic marki Vileda_fot. Vileda (1)

Półmetek bez kurzu

Drugim niezwykle znamiennym elementem wiosennych porządków jest odkurzanie. I to nie tylko dywanów oraz podłóg. Dokładnego oczyszczenia wymagać będą przede wszystkim półki, które przetrzeć należy ściereczką elektrostatyczną, przyciągającą wszelkie drobiny (np. Staub). Istotne jest by czynność tą rozpoczynać od najwyższych miejsc, do najniższych. Grafik odkurzania warto uzupełnić również o czyszczenie lamp, które z miesiąca na miesiąc sukcesywnie przykrywa warstewka kurzu.

Ściereczka do kurzu Staub marki Vileda_fot. Vileda (1)W przypadku podłóg każde odkurzanie powinno być zakończone gruntownym myciem. Aby nie poświęcić tej czynności zbyt wiele czasu, a jednocześnie osiągnąć znakomite wyniki, warto skorzystać z pomocy innowacyjnego mopa obrotowego, który dotrze do wszelkich zakamarków (np. Easy Wring & Clean Turbo). Alternatywą dla prania dywanów może stać się z kolei odświeżenie ich za pomocą urządzeń wykorzystujących moc czyszczącą pary wodnej (np. mop parowy).

Vileda

Za metą z górki

Gdy finał wiosennych zmagań porządkowych ma się powoli ku końcowi, pora się odprężyć i skupić na bardziej przyjemnych rzeczach. Nowa pora roku to także okazja, by odmienić wygląd domowych wnętrz. Wraz z końcem zimy żegnamy ciężkie i nasycone barwy, by powitać gamę skomponowaną z delikatnych pasteli. Zimowe, chłodne akcenty dekoracyjne zmieniamy na barwne motywy, przywodzące na myśl wiosenną łąkę. By nie tylko dom, ale i jego otoczenie rozkwitło na nowo, warto podczas wieńczącej porządki chwili wypoczynku pomyśleć także nad aranżacją przydomowego tarasu oraz wstępnie rozrysować układ roślinności w zbliżającym się sezonie.

Ściągaczka Windomatic marki Vileda_fot. Vileda _

Więcej akcesoriów niezbędnych przy domowych porządkach znaleźć można na www.vileda.pl.

O firmie:

Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok. Firma FHP Vileda (Freudenberg Household Products Vileda) jest częścią koncernu Freudenberg, który cieszy się ponad 150 letnią tradycją. Koncern Freudenberg to rodzinna firma założona w roku 1849 roku w Niemczech w mieście Weinheim przez Carla-Johanna Freudenberga. Obecnie posiada 280 oddziałów w 42 krajach  i zatrudnia ponad 30.000 pracowników. Dzięki ciągłej pracy nad nowymi rozwiązaniami technicznymi wszystkich produktów do sprzątania (od ściereczek, zmywaków i rękawiczek poprzez całą gamę mopów i systemów czyszczących po całą kategorię do prasowania i suszenia), Vileda stała się światowym liderem w branży mechanicznych środków czystości.

Więcej informacji: www.vileda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *