Wiosenne porządki z Domolem

Jeśli planujecie w najbliższym czasie wiosenne porządki pomyślcie o produktach marki Domol. Sieć drogerii Rossmann przygotowała dla wszystkich swoich klientów specjalną propozycję sześciu Domoli. Produkty mają dobre ceny, a przy tym są wydajne i starczą na długo. Posprzątacie nimi cały dom i to tylko za ok. 40 zł. Poniżej prezentujemy produkty wraz ze wskazówkami, jak ich używać. Dzięki czemu szybko i jednocześnie skutecznie posprzątacie dom, tak aby mieć więcej czasu dla siebie.

Domol, uniwersalny środek do czyszczenia z octem – 1 litr (5,99 zł)

Opis: Płyn przeznaczony do czyszczenia łazienek i powierzchni kuchennych. Usuwa osady z wody, osady kamienne, tłuszcz oraz resztki mydła z umywalek, kabin prysznicowych, wanien, płytek oraz armatury łazienkowej.

Sposób użycia: Należy używać ok. 60 ml płynu na 5 litrów wody przy normalnych zabrudzeniach. Na uporczywe ślady powinno się stosować płyn w postaci nierozcieńczonej. Trzeba zwilżyć ściereczkę lub gąbkę płynem, przetrzeć czyszczoną powierzchnię i pozostawić na kilka minut, a następnie dokładnie spłukać.

Pamiętaj: Nie należy tego stosować do czyszczenia marmuru, powierzchni wrażliwych na działanie kwasów. Powinno się zakładać rękawice ochronne w przypadku wyjątkowo wrażliwej skóry.

domol_do_łazienki

Domol, preparat do czyszczenia mebli – 400 ml (6,99 zł)

Opis: Idealnie nadaje się do pielęgnacji powierzchni lakierowanych i laminowanych, a także mebli drewnianych i grzejników. Bez trudu usuwa codziennie powstające zabrudzenia, takie jak odciski palców i kurz. Specjalny efekt antystatyczny dłużej chroni meble przed osadzaniem się kurzu.

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć pojemnik. Preparat należy rozpylić na powierzchnię z odległości ok. 20 cm. Następnie wytrzeć do sucha miękką ściereczką i wypolerować powierzchnię suchą szmatką. W przypadku mniejszych powierzchni zaleca się nasączenie ściereczki preparatem.

Pamiętaj: Preparat nie jest przeznaczony do konserwacji mebli akrylowych.

domol_do_mebli

Domol, spray do czyszczenia piekarnika lub grilla – 500 ml (7,99 zł)

Opis: Usuwa zaschnięte zabrudzenia, tłuszcz i przypalone resztki jedzenia. Zapewnia urządzeniom czystość i połysk. Bez trudu czyści piekarniki, blachy do pieczeni i pieczywa, ruszty do grilla, garnki i patelnie.

Sposób użycia: Przed użyciem wstrząsnąć pojemnik. Preparatem można czyścić piekarnik zimny jak i rozgrzany.

Czyszczenie zimnego piekarnika: Spryskać powierzchnię z odległości ok. 15 cm, pozwolić wchłonąć substancji przez 1-2 godziny.

Czyszczenie piekarnika na gorąco: Podgrzać piekarnik do temperatury ok. 50 °C. Odczekać 5–10 minut i spryskać wnętrze piekarnika. Następnie pozwolić cienkiej warstwie pianki działać przez ok. 30–60 minut.

Czyszczenie grilla: Ostudzić grill i ruszt. Usunąć większe cząstki brudu. Spryskać wnętrze grilla, po czym pozwolić cienkiej warstwie pianki działać przez ok. 10 minut.

Po oczyszczeniu piekarnika lub grilla należy usunąć wilgotną ścierką lub gąbką uwolnione cząstki brudu, a następnie kilkukrotnie zmyć na mokro lub spłukać czystą wodą.

Pamiętaj: Przy spryskiwaniu piekarnika omijać otwory wentylacyjne. Po czyszczeniu piekarnik należy uruchomić ponownie dopiero po upływie 8 godzin.

domol_do_piekarnika

Domol, spray do dywanów i tapicerki – 600 ml (8,49 zł)

Opis: Pielęgnuje powierzchnie i odświeża kolory. Dzięki temu dywany i tapicerka długo wyglądają jak nowe. Formuła pielęgnacyjna wnika głęboko w tkaniny i wzmacnia ich włókna. Kurz i nieprzyjemne zapachy są usuwane.

Sposób użycia: Dokładnie odkurzyć czyszczoną powierzchnię. Spryskać ją równomiernie z odległości ok. 40–60 cm. Wetrzeć we wszystkich kierunkach przy pomocy wilgotnej, miękkiej szczotki lub gąbki. Odczekać 1–2 godz. aż do całkowitego wyschnięcia środka. Podczas schnięcia nie wchodzić na czyszczoną powietrznię i dobrze wywietrzyć pomieszczenie. Odkurzyć odkurzaczem dywan lub tapicerkę. W razie potrzeby ponowić cały zabieg czyszczenia.

Pamiętaj: Spray’u nie wolno stosować w połączeniu z wodą i na wilgotnych tekstyliach. Trzeba uważać, aby nie doszło do przemoczenia. Najlepiej spryskać każde miejsce tylko jeden raz.

domol_do_tapicerek

Domol, płyn do mycia szyb w rozpylaczu – 750 ml (5,39 zł)

Opis: Czyści szyby i wszystkie gładkie powierzchnie nie pozostawiając smug. Usuwa uporczywy brud ze szklanych i gładkich powierzchni, takich jak okna, lustra i powierzchnie z tworzywa sztucznego. Efekt perlenia zapobiega powstawaniu plam i osadzaniu się brudu na powierzchniach. Czyszczenie jest za każdym razem łatwiejsze, a jego rezultatem jest czystość bez smug.

Sposób użycia: Spryskać szybę i wytrzeć suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

Pamiętaj: Nie stosować do powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu, np. szkła akrylowego.

domol_do_szyb

Domol, płyn uniwersalny do parkietów – 1 litr (5,99 zł)

Opis: Czyści, pielęgnuje i impregnuje wszystkie woskowane, olejowane i lakierowane podłogi z drewna, parkietu i dyli. Dzięki specjalnemu składowi chroni fugi przed wilgocią i wodą. Można zrezygnować z dokładnego czyszczenia, ponieważ nie tworzą się żadne powłoki.

Sposób użycia:

Pierwsze zastosowanie (płyn nierozcieńczony): W przypadku ogrzewania podłogowego należy je wyłączyć tak by podłoga była chłodna. Następnie trzeba dokładnie zwilżyć podłogę czystą wodą. Nałożyć preparat na wilgotną, nie pozostawiającą kłaczków bawełnianą ściereczkę i rozprowadzić równomiernie po podłodze. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia, nie chodząc przez ten czas po umytej powierzchni.

Regularne stosowanie (płyn rozcieńczony): Dwie zakrętki (60 ml) dodać do 5 litrów letniej wody. Podłogę wytrzeć jak zawsze, unikając przy tym silnego jej zamoczenia.

domol_do_parkietu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *