Wino musujące „Mionetto Prosecco”

Ojczyznę Prosecco stanowią północno-wschodnie Włochy, pocztówkowa kraina leżąca pomiędzy Wybrzeżem Adriatyku, romantyczną Wenecją, a Dolomitami. Wszystkie rodzaje win Prosecco są orzeźwiające, a dzięki niskiej zawartości alkoholu idealnie komponują się z niemal nieograniczoną ilością dań.

Mionetto Prosecco to białe wino musujące pochodzące z regionu Treviso. Złożoność smaku Mionetto w połączeniu z jego orzeźwiającą lekkością sprawia, że walory włoskiego specjału docenimy zaraz po spróbowaniu. Winogrona odmiany Glera (wcześniej znane jako Prosecco), z których wytwarzane jest Mionetto znane są od czasów rzymskich, są jedną z najstarszych odmian winorośli we Włoszech. Mionetto Prosecco jest winem musującym wytrawnym, z wyczuwalną nutą jabłka i owoców cytrusowych.

Wino Mionetto Prosecco to za każdym razem elegancka butelka w odcieniu ciemnej zieleni przepasanej pomarańczową szarfą. Całości dopełnia majestatyczny wygląd butelki pełnej delikatnych bąbelków wina. Wino Mionetto Prosecco idealnie komponuje się ze świeżymi truskawkami, lekkimi truskawkowymi deserami (lodami, ciastami i bezami). Wino musujące można też podać solo, a także jako aperitif dzięki połączeniu słodyczy nuty smakowej z jego kwasową świeżością. Mionetto Prosecco z domieszką pokrojonej brzoskwini staje się weneckim koktajlem „Bellini”. Genialne jako romantyczny partner włoskiej szynki z melonem lub malinami i cytrusami. Czy też w mariażu z owocami morza, sushi czy wędzonego łososia. Zawsze smakuje idealnie, najlepiej gdy jest lekko schłodzone.

Zaproś Mionetto do domu

Piwnice Mionetto zostały założone w 1887 przez Francesco Mionetto. Wina musujące tam wytwarzane są symbolem jakości od ponad 125 lat. W swojej ojczyźnie we Włoszech znane są jako „The Welcome Wines” (wina na powitanie). I to określenie w pełni oddaje ich charakter – są bowiem synonimem miłego spotkania z przyjaciółmi. Jeśli chcemy siebie i swoich przyjaciół wprawić w dobry nastrój na początek spotkania zaserwujmy Mionetto Prosecco, które smakuje miodem, lukrecją i akacją.

WinoGRONA

To w samym sercu regionu Prosecco, Mionetto produkuje te wyjątkowe wina musujące. Wina musujące Mionetto na wszystkie możliwe sposoby odzwierciedlają ich pagórkowate „dziedzictwo”. Dla ochrony przed zimnymi wiatrami panującymi w alpejskich górach, winorośle znajdują się na ich zboczach. I właśnie te stoki są dla winorośli najlepsze. To tam winorośle dojrzewają w porannym słońcu, co jest potrzebne do produkcji cukru w gronach. Odpowiednie zaś wyważenie pomiędzy słodyczą, a goryczką wina to ich znak firmowy.

Wino musujące „Mionetto Prosecco”

Pojemność: 750 ml

Cena: 29 PLN

MIO_DOC_Treviso_BrutWino musujące dostępne jest na terenie całego kraju w handlu nowoczesnym jak i tradycyjnym.

Wino musujące powinniśmy przechowywać w chłodnej temperaturze. Najlepiej ok. 6-8 stopni C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *