Wiemy kto nada swoim przetworom piękną oprawę

Owoców było w tym roku w bród, a niektórych wciąż jest jeszcze pod dostatkiem. Jak się okazuje własnoręczne robienie z nich przetworów wcale nie stało się passé. Dowiódł tego konkurs pod hasłem „Zatrzymaj lato”, który zorganizowaliśmy wspólnie z firmą Leifheit.

Zadaniem w konkursie było wysłanie zdjęcia ulubionego, samodzielnie przygotowanego dżemu, konfitury lub powideł albo podzielenie się z nami przepisem na taki smakołyk. Trzeba przyznać , że wywiązaliście się z tej pracy domowej znakomicie i w duchu zazdrościmy Wam zamkniętych w słoikach smakołyków, jakie skrywają Wasze spiżarnie, piwnice i kuchenne szafki.

Poniżej prezentujemy imiona pięciu uczestniczek zabawy, które miały szczęście w losowaniu i otrzymają od nas nagrody w postaci trwałych, a jednocześnie gustownych słoików do wekowania marki Leifheit wraz z eleganckimi zestawami do ich dekorowania (może przydadzą się jeszcze w tym roku…). Laureatkami naszego konkursu zostały:

  • pani Elżbieta – autorka dżemu truskawkowo-rabarbarowego, którym zajadają się nie tylko domownicy, ale i sąsiadki;
  • pani Lucyna, której popisowym dziełem jest marmolada z jesiennych jabłek eko, pochodzących z jej własnego sadu;
  • pani Henryka – autorka idealnych do szarlotki czy naleśników jabłek z cynamonem;
  • pani Mariola, spod której ręki wychodzą m.in. karmelizowane jabłka, pasta paprykowa czy pikantne ogórki z chili;
  • pani Dorota – wielbicielka słonecznego kremu cytrynowego lemon curd.

Laureatkom konkursu gratulujemy, a wszystkim jego uczestnikom serdecznie dziękujemy za to, że wzięli udział w naszej zabawie oraz zachęcamy do kontynuowania pięknej tradycji robienia domowych przetworów. Jednocześnie obiecujemy, że przynajmniej część przesłanych przez Was przepisów na owocowe i warzywne przysmaki z pewnością wypróbujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *