Warsztaty charytatywne: Studio Kulinarne Przystanek 11 w Zabrzu na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach

Roczek działalności Studia Kulinarnego Przystanek 11 w Zabrzu, to okazja do świętowania, radości, wspólnego spotkania z uczestnikami warsztatów kulinarnych, ale też do podzielenie się tym szczęściem z potrzebującymi. 30 czerwca, w godz. 16.00 do 20.00, z okazji pierwszych urodzin działalności studia kulinarnego Przystanek 11 w Zabrzu, odbędzie się słodka urodzinowa impreza, której dochód w całości zostanie przeznaczony na potrzeby małych podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach.

Uczestnicy warsztatów i wszyscy Goście Przystanku 11, będą wspólnie zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego. Będą to pulsoksymetry dla najmłodszych Świetlików.

-Wstęp na imprezę jest bezpłatny, zaplanowaliśmy wiele atrakcji, m.in. toast i poczęstunek tortem urodzinowym, konkursy z nagrodami oraz licytacje. Zysk z licytacji oraz ze sprzedaży dodatkowego poczęstunku, m.in. słodyczy, napojów dostępnych na miejscu, przeznaczamy na rzecz Fundacji ŚLĄSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI ŚWIETLIKOWO. Zależy nam, by zebrać jak najwięcej i jak najwięcej środków przekazać na rzecz Fundacji. Dodam, że rozpoczęto kolejny prace budowlane na terenie Fundacji i zdajemy sobie sprawę, że każda złotówka, jest na wagę złota. Wierzymy w dobre serca naszych Gości – mówi Danuta Cebeterewicz-Goliwąs, właścicielka Studia Przystanek 11 – W pierwszą rocznicę spodziewamy się ok 200-300 osób, które nas odwiedzi. A może i więcej – dodaje pani Danuta.

Oficjalna część imprezy rozpocznie się mini warsztatami o godz. 16.00. Warsztaty ze świetnymi szefami kuchni, blogerami, uczestnikami programu Masterchef, będą trwać do godz. 20.00. Po części oficjalnej organizator zaprasza na afterparty.

W trakcie imprezy każdy uczestnik mini warsztatów kulinarnych, pokazów czy konkursu, będzie mógł nie tylko wziąć udział w licytacji atrakcyjnych fantów, przekazanych przez licznych sponsorów, ale także wrzucić datek do skarbonki Świetlikowa. Będzie uroczyście i smacznie, a co najważniejsze, każdy będzie miał okazję podzielić się swoim dobrym sercem z nieuleczalnie chorymi dziećmi.

Jak dodaje Danuta Cebeterewicz-Goliwąs, w dniu imprezy, 30.06.2018r. Przystanek 11 będzie gościć przedstawiciela fundacji, z którym będzie można porozmawiać na temat działalności Świetlikowa, potrzeb Fundacji i jej podopiecznych, a także na temat budowy całodobowego Hospicjum Świetlikowo.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy 30.06.2018 do Zabrza.

Adres:

Studio Kulinarne Przystanek11

ul. Paderewskiego 11

41-810 Zabrze

tel. 516-082-669

www.przystanek11.pl

 

***

Kilka słów o Studio Kulinarnym Przystanek 11

Przystanek działa od 01.07.2017r. i na co dzień zajmuje się organizacją warsztatów kulinarnych o różnej tematyce: kuchnie całego świata (m in. włoska, meksykańska, polska, tajska, japońska), dietetyka, pieczenie chleba, pieczenie ciast. Prowadzi zajęcia w małych grupach dla dzieci i dla dorosłych. W czasie każdego warsztatu uczestnicy otrzymują produkty, z których pod okiem prowadzącego uczą się danej potrawy. Nauczycielami są kucharze, cukiernicy, blogerzy kulinarni, uczestnicy popularnych programów tv, dietetycy, podróżnicy. Od początku działalności przez Studio przewinęło się ponad 1000 uczestników warsztatów kulinarnych.

Oprócz tego Studio włącza się chętnie w różne akcje charytatywne. Do tej pory prowadziło m.in. zbiórkę na rzecz dzieci z Syrii, a także warsztaty kulinarne z Ryszardem Kręciną, podczas których uczestnicy ugotowali ponad 100 kg bigosu i 70 litrów barszczu na imprezę pod nazwą Sylwester z Ubogimi w Katowicach.

Z okazji roczku właścicielka Studia Przystanek 11 wraz z współpracownikami, postanowiła wspomóc nieuleczalnie chore dzieci.

***

Kilka Słów o Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo

Fundacja od 9 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, niosąc pomoc w dwojaki sposób. Działający w Hospicjum Domowym lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, psycholodzy oraz pracownicy socjalni opiekują się przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu nieuleczalnie chorymi dziećmi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci, w ich rodzinnych domach na terenie całego województwa śląskiego.

Drugim obszarem działalności Fundacji jest opieka nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w Centrum Opieki Dziennej czyli w takim „specjalistycznym przedszkolu”, które zostało otwarte w czerwcu 2017 roku. Ze względu na swoje ciężkie choroby podstawowe nasi podopieczni nie mogą korzystać z innych ośrodków – OREWu czy oddziałów integracyjnych w przedszkolach lub szkołach. To pierwsza i jedyna inicjatywa tego typu w Polsce!

Oprócz tego to :

• baza dla ludzi, którzy poświęcają dużą część swojego życia po to, aby zobaczyć uśmiech na twarzy nieuleczalnie chorego dziecka i spokój w oczach jego rodziców i rodzeństwa, że nie zostali sami,

• miejsce spotkań Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie,

• wypożyczalnia sprzętu medycznego dla chorych dzieci,

• baza wolontariatu i miejsce organizowania akcji hospicyjnych.

Ich opieka jest bezpłatna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *