Tydzień pod znakiem kuchni w Galerii Mokotów

Już w najbliższą sobotę, 18 maja w Galerii Mokotów rozpocznie się festiwal kulinarny pod nazwą „Food Design – Sztuka Gotowania.” Podczas trwającej przez tydzień imprezy każdy (tak dziecko, jak i dorosły) będzie mógł nauczyć się jeść pysznie, zdrowo i pięknie.

Każdego dnia festiwalu na odwiedzających centrum handlowe przy ul. Wołoskiej 12 czekają liczne atrakcje, w tym warsztaty, pokazy i konkursy z nagrodami. Wydarzenia te odbywać się będą w ramach trzech stref tematycznych.

  • Zero Waste, gdzie dowiemy się jak w kreatywny, a przede wszystkim prosty sposób ograniczyć produkcję odpadów, zmniejszyć marnowanie żywności albo samemu stworzyć opakowania wielokrotnego użytku.
  • Good Food – to strefa poświęcona temu, co wszyscy lubią najbardziej, czyli pysznemu jedzeniu. Prezentowane w niej będą przepisy na świeże i przyjazne środowisku dania.
  • Food Design z masą pomysłów na to jak serwować potrawy, wystawą zdjęć z książki „Wzór na smak” Grzegorza Łapanowskiego oraz warsztatami fotografii kulinarnej.

Grzegorz Łapanowski i jego uczniowie
Organizatorzy festiwalu zadbali o to, by był on atrakcyjny dla osób w różnym wieku. Stąd przez cały tydzień w Galerii Mokotów odbywać się będą warsztaty kulinarne przeznaczone specjalnie dla dzieci i ich opiekunów, dorosłych oraz całych klas szkolnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale trzeba się na nie zarejestrować na stronie www.galeriamokotow.pl, a w przypadku klas wysłać maila z dopiskiem „ZGŁASZAM SZKOŁĘ” na adres info@szkolanawidelcu.pl. Wspólna nauka gotowania odbywać się będzie pod okiem edukatorów fundacji Szkoła na Widelcu, stworzonej przez Grzegorza Łapanowskiego, który jest także ambasadorem znajdującej się w Galerii Mokotów strefy Grand Kitchen z restauracjami serwującymi przysmaki z różnych zakątków świata. Znany kucharz pojawi się też na festiwalu osobiście – Grzegorz Łapanowski wystąpi z dwoma pokazami 18 i 19 maja. Dodatkowo w dniu otwarcia „Food Design – Sztuka Gotowania” swoje pięć minut będą miały: Tokyo Sushi, Etno Cafe, Duka oraz Pszczelarium, na co dzień opiekujące się pasieką na dachu Galerii Mokotów.

Przepis na relaks
Wszystkie zaplanowane w ramach tej imprezy atrakcje odbywać się mają na scenie głównej Galerii Mokotów na poziomie 0 oraz w strefie Grand Kitchen. Z okazji „Food Design – Sztuka Gotowania” na drugim piętrze centrum powstanie też specjalna strefa chill out, w której będzie można złapać chwilę oddechu po festiwalowych atrakcjach. W najbliższy weekend o oprawę muzyczną zadba w niej Denon.

Więcej szczegółów na: www.galeriamokotow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *