Trzy poziomy wtajemniczenia

Wedel zabiera konsumentów w podróż po krainie gorzkiej czekolady, oferując im nie jeden, jak to było dotychczas, ale trzy jej warianty. Różnią się one zawartością ziaren kakao i, co za tym idzie smakiem oraz odcieniem.

Wszystkim tym, którzy przyzwyczajeni są do osładzania sobie dnia, jednak chcą spróbować czekolady o nieco bardziej szlachetnym charakterze polecamy Lekko Gorzką z 50% kakao w składzie. Świetnie sprawdzi się ona także w kuchni, np. przy przygotowywaniu polewy do ciasta. Kolejna na skali doznań jest Gorzka Klasyczna, cechująca się 64-procentową zawartością kakao, której smak przypomni dojrzałym koneserom czasy dzieciństwa. Jej tabliczkę warto zabrać ze sobą w podróż, albo mieć w pracy, bo doskonale sprawdzi się jako przekąska. Może być ona także stosowana jako dodatek do wypieków. Prawdziwą gwiazdą w nowej serii jest natomiast czekolada Mocno Gorzka, w której kakao stanowi aż 80%. Ze względu na wyrazistość przypadnie ona do gustu odważnym konsumentom, poszukujących mocnych doznań smakowych. Wyższa niż w przypadku dwóch poprzednich wariantów zawartość magnezu i niższa cukru sprawia, że docenią ją osoby dbające o odpowiednią dietę.

Kakao powodem do dumy
Wszystkie trzy oferowane w ramach nowej serii tabliczki powstają na bazie ziaren kakao pozyskanych ze spełniających wysokie standardy jakość uprawa w Ghanie. To właśnie ono zapewnia im wyjątkowy, mocno czekoladowy smak. Granatowe opakowania z dużą, centralnie umieszczoną liczbą informującą o procentowej zawartości kakao pozwolą łatwo wybrać spośród nich wariant odpowiedni do preferencji. Firma Lotte Wedel odpowiada w ten sposób również na potrzeby świadomych konsumentów, analizujących skład kupowanych produktów.

Sugerowana cena każdej z nowych tabliczek wynosi 3,39 zł. Nieznacznie różnią się one natomiast gramaturą. Czekolady Lekko Gorzka i Gorzka Klasyczna ważą 100 g, a Mocno Gorzka – 80 g.

Producent: Lotte Wedel

Więcej informacji na www.wedel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *