Trzy kroki do wewnętrznej równowagi

W dobie ciągłego stresu i nieustającego pośpiechu łatwo o zachwianie delikatnej równowagi organizmu. Może to doprowadzić  m.in. do przewlekłych bóli, pogorszenia samopoczucia czy huśtawki nastrojów. Utracony spokój ciała i ducha można jednak w łatwy sposób odzyskać.

Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian w sposobie myślenia oraz codziennych wyborach, by wreszcie poczuć pełną harmonię z samym sobą oraz z otaczającym nas światem. Jak to zrobić?

Po pierwsze – odkryj własną drogę
Przede wszystkim zastanów się co sprawia ci przyjemność. Może to być uprawianie sportu, który pomaga pozbyć się negatywnych emocji i stresu. Równie dobrze mogą to być spotkania z przyjaciółmi, w których towarzystwie rozwiążesz nawet najtrudniejsze problemy, albo oglądanie filmów czy czytanie powieści, sprawiające, że zapominasz o troskach dnia codziennego. Opcji jest naprawdę mnóstwo.

Po drugie – wygospodaruj czas tylko dla siebie
Już wiesz co jest dla ciebie źródłem radości znajdź czas (nie musi go być wcale wiele), by robić to, co lubisz. Frajdę sprawia ci jazda na rowerze? Wskocz na siodełko i popedałuj do pracy, szkoły lub na uczelnię. Kochasz czytać? Nadrabiaj literackie zaległości w pociągu, autobusie czy metrze. I najważniejsze… czasami bądź po prostu offline. Nie ma nic przyjemniejszego niż poczucie, że nikt i nic nie zakłóci twojego wewnętrznego spokoju.

Po trzecie – właściwie się odżywiaj
Równowagę pomoże ci również odzyskać odpowiedni sposób odżywiania. Zrezygnuj z produktów wysoko przetworzonych, fast foodów, przekąsek z dodatkiem cukru oraz kolorowych, sztucznie dosładzanych napojów. Zamiast tego wybieraj: pełnoziarniste pieczywo, warzywa, owoce, kasze, płatki zbożowe, chudy nabiał i oczywiście wodę, lecz nie byle jaką.

Unikat marki DayUp
Sprzymierzeńcem w dbaniu o wewnętrzną harmonie jest DayUp Naturally Alkaline Water – idealnie zbalansowana mieszanka naturalnej wody mineralnej oraz źródlanej o unikatowych właściwościach. Prócz udowodnionej czystości posiada ona zasadowy odczyn (pH 8,0 u źródła). Dzięki temu wpływa pozytywnie na równowagę kwasowo-zasadową organizmu jak również wspomaga skuteczne nawodnienie. Co więcej, DayUp Naturally Alkaline Water to jedyna dostępna na polskim rynku woda, w której nie znajdziemy śladu azotynów i azotanów pochodzących z nawozów rolniczych, a wszystkie elementy opakowania w 100% nadają się do recyklingu. Sugerowana cena nie zawierającej szkodliwego Bisfenolu A butelki PET o pojemności 0,7 l wynosi 2,50 zł. Wodę można kupić przez stronę www.dayupstore.pl oraz w sklepach sieci Lidl.

Producent: Arteta
Więcej informacji na stronie: www.dayup.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *