VII edycja programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę”

Wczesne dzieciństwo to czas, kiedy najlepiej jest kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Im wcześniej zaczniemy edukację, tym większa szansa, że maluchy w dorosłym życiu będą dokonywać prawidłowych wyborów. W tym celu Żywiec Zdrój już po raz siódmy organizuje program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!”.MTWW_KV_dziewczynka_final
Na początku listopada ruszyła VII edycja programu, w ramach którego poprzez zabawę podkreślana jest rola wody w codziennej diecie. Wszystkie przedszkola zainteresowane otrzymaniem bezpłatnych materiałów edukacyjnych mogą
się już rejestrować na stronie www.wolewode.pl. Tysiąc placówek, które zrobią to najszybciej otrzyma wydrukowane komplety materiałów, zawierające scenariusze edukacyjne, wpisujące się w program nauczania. Dzięki tym pomocom nauczyciele zyskają inspiracje i pomysły na zabawy, które odkryją przed najmłodszymi wyjątkowy świat wiedzy o roli wody w życiu człowieka i otaczającym nas świecie. Pozostałe placówki otrzymają dostęp do bogatego zbioru materiałów
w wersji elektronicznej – przygotowanych tak, aby nadawały się do samodzielnego wydruku.
Nowością jest wydłużony czas kampanii. Tegoroczna edycja programu potrwa aż do zakończenia roku przedszkolnego. W tym czasie do placówek dosyłane będą kolejne materiały z pomysłami na atrakcyjne zajęcia dla przedszkolaków. Dla uczestników programu przygotowano też 4 konkursy, w których na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody – tablice edukacyjne angażujące dzieci do pracy w grupie.
Partnerami przedsięwzięcia zainicjowanego przez Żywiec Zdrój w 2009 roku są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Zdrojek
Co roku coś nowego
Komunikacja VII edycji programu „Mamo, Tato, wolę wodę” opiera się na idei Wodnych Superbohaterów! Dzieci uczestniczące w programie będą miały okazję poznawać wodny świat razem ze swoimi rówieśnikami – Zosią i Krzysiem oraz wodnym bohaterem Zdrojkiem.

W czasie tej niezwykłej podróży przekonają się, że każdy może stać się jednym z niezwykłych bohaterów.
Również rodzice mogą zaprosić Wodnych Superbohaterów do swoich domów i wspólnej zabawy z maluchami. Z myślą o nich powstał serwis internetowy www.wolewode.pl będący kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci.
Nadal jest wiele do zrobienia

Woda jest substancją niezbędną do życia. Dzieci powinny ją pić każdego dnia, ponieważ nie zawiera cukru, a tym samym zbędnych kalorii, nie zaburza apetytu, ani upodobań smakowych. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, dzieci w wielu przedszkolnym piją jej za mało. Stanowi ona jedynie niecałe 15% spożywanych przez nie płynów. Ponad połowę tego, co codziennie wypijają przedszkolaki w Polsce stanowią słodkie napoje*.
*Badanie Zwyczajów i Postaw (U&A 2014), przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie Żywiec Zdrój S.A. w maju 2014.

MTWW_KV_chlopiec_final

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *