TESTUJEMY Zestawy JustChopped

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję przetestować ciekawy koncept jakim są zestawy JustChopped. Zawierają one wszystkie składniki potrzebne do samodzielnego przyrządzania ciekawych i smacznych potraw autorstwa szefa kuchni Bartłomieja Kuzianika, laureata II edycji programu TopChef oraz czapki żółtego przewodnika Gault&Millau.

Jak to działa w praktyce?
Wybierając JustChooped otrzymujemy oryginalny i sprawdzony oraz unikalne wysokiej jakości składniki pochodzące od starannie wyselekcjonowanych dostawców w precyzyjnie odmierzonych porcjach. Zestawy występują w wersjach dla dwóch osób oraz dla rodziny 2+2. Zamówienia robi się najpóźniej 48 godzin przed terminem, w którym chcemy przygotować dania za pośrednictwem strony
justchopped.pl, a zestawy są dostarczane pod wskazany adres, do domu lub pracy. Co tydzień w menu znajduje się osiem propozycji, z których cztery to nowości, a cztery to najpopularniejsze potrawy z minionych siedmiu dni. Coś dla siebie znajdą wśród nich amatorzy mięsa, jarosze, a wkrótce także weganie.

Zamówiliśmy do redakcji dwa zestawy dwuosobowe: Chiński makaron dandan mian oraz Zielone tortille z pieczonym łososiem, awokado i cytrynowym vinaigrette. Poniżej zamieszczamy linki do przepisów na oba dania:

http://justchopped.pl/meal/chinski-makaron-dandan-mian/121
i
http://justchopped.pl/meal/zielone-tortille-z-pieczonym-lososiem-awokado-i-cytrynowym-vinaigrette/42

Test redakcji 2Przesyłka dotarła do nas w kartonowym pudełku, które przywiózł kurier. Produkty potrzebne do przygotowania poszczególnych dań były starannie zapakowane i opisane (mięso mielone i łosoś znajdowały się w osobnych kopertach z lodem). Wszystkie składniki – w tym warzywa – były świeże i żaden nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. W środku kartonowego pudełka znaleźliśmy także dwa przepisy na zalaminowanych kartkach, które można włożyć do segregatora oraz list przewodni.

Test redakcji 1

Chiński makaron dandan mian udał się nam znakomicie. Zastrzegamy jednak, że jest to propozycja dla osób lubiących dość mocno przyprawione potrawy. Z dostarczonych składników wyszły dwie duże porcje, które z powodzeniem zaspokoją całkiem spory głód.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drugie zamówione przez nas danie – Zielone tortille z pieczonym łososiem, awokado i cytrynowym vinaigrette – dzięki warzywom i sosowi, okazało się ożywczą w smaku przekąską w sam raz na upalne dni. Drobną uwagę mieliśmy jedynie do awokado, które było mało dojrzałe.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W naszej opinii koncept JustChooped ma wiele autów. Pozwala poznać nowe dania i kuchnie świata bez konieczności udawania się w tym celu do restauracji. Jest to też rozwiązanie tańsze (ceny zestawów dwuosobowych mieszczą się granicach 32-43 zł). Zamawiając gotowy zestaw składników w potrzebnych nam ilościach nie kupujemy zbyt dużo produktów, które potem bardzo często wyrzucamy. Oszczędzamy również czas potrzebny na dojazd sklepu i zakupy, spędzając go wyłącznie na testowaniu nietuzinkowych potraw i smaków. Naszym zdaniem JustChooped jest ciekawą propozycja dla wszystkich miłośników gotowania, zarówno tych początkujących, jak też zaawansowanych w sztuce kulinarnej.

Polecamy Wam przetestowanie zestawów JustChopped.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

A jeśli mieliście już okazję zapoznać się z tym konceptem, to pomyślcie nad jego współtworzeniem. Teraz wszyscy fani dobrego jedzenia zaproszeni są do tego, by kupując akcje spółki JustChopped za pośrednictwem platformy crowdfundingowej beesfund.com stali się jej właścicielami i ambasadorami.

Więcej informacji na stronie: http://justchopped.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *