Testujemy: Opiekacz z funkcją grilla marki Kernau

Polska myśl techniczna, niemiecka precyzja, włoska finezja, hiszpański temperement – wszystko to łączy w sobie sprzęt AGD i RTV marki Kernau, produkowany przez krajową firmę o tej samej nazwie. Przekonaliśmy się o tym testując opiekacz + grill 2 w 1 KSPM 1500 P.

Urządzenie, które mieliśmy okazję wypróbować może zarówno opiekać, jak i grillować. Nie jest to jednak jego jedyna zaleta.

Wygląd + walory użytkowe

Dwufunkcyjny opiekacz marki Kernau przyciąga wzrok ciekawym kształtem i kolorem. Nienagrzewająca się rączka nie tylko ładnie się prezentuje, jest również poręczna oraz pozwala kontrolować stan przygotowania potraw bez ryzyka oparzenia.

Tym, co zwróciło naszą uwagę była duża powierzchnia płyt grzewczych (275 x 165 mm) oraz dołączony do opiekacza pojemnik na tłuszcz. Dzięki temu ostatniemu nawet jeśli np. ser wycieknie nam z tostów, kuchenny blat czy szafki pozostaną czyste.

Płyty grzewcze urządzenia pokryte zostały specjalną powłoka, sprawiająca, że kanapki nie przywierają do nich i zachowują swój kształt. Także czyszczenie płyt (szczególnie po grillowaniu) odbywa się bez kłopotów.

Ciepły posiłek w kilka chwil

W stosunku do innych opiekaczy dostępnych na rynku ten marki Kernau charakteryzuje się sporą mocą – 1500W, która pozwala przygotować ciepłe posiłki już w jedną-dwie minuty. Testując urządzenie zauważyliśmy, że szybko się ono nagrzewa, a także ekspresowo i równomiernie przyrumienia różne rodzaje pieczywa.

Dodatkową jego zaletą jest regulowana pokrywa. Daje ona możliwość umieszczenie w opiekaczu produktów różnej grubości: kanapek, mięsa lub warzyw. Nam szczególnie dobrze ta funkcja sprawdziła się podczas grillowania kiełbasek. Przekonaliśmy się jednak, że efekt był najlepszy, gdy wkładaliśmy do opiekacza składniki jednakowej grubości.

Co w standardzie?

Jak większość sprzętu tego typu opiekacz marki Kernau wyposażony jest w lampkę kontrolną, która informuje o gotowości urządzenia do użycia. Posiada także hak umożliwiając zatrzaśnięcie pokrywy, postawienie opiekacza w pionie (dzięki czemu zajmuje on znacznie mniej miejsca) i schowania go w tej pozycji np. do szafki. Urządzenie ma 2 lata gwarancji i kosztuje 189 zł.

Model dla liczących czas

Podsumowując, opiekacz z funkcją grilla KSPM 1500 P marki Kernau świetnie sprawdzi się podczas przygotowania: tostów, kanapek panini oraz potraw z grilla, (kiełbasek czy warzyw). Szczególnie polecamy go osobom, które cierpią na brak czasu, bo pozwala przyrządzić ciepłe posiłki wyjątkowo szybko.

Nasza uwaga: przed włączeniem, należy sprawdzić czy wszystkie elementy są na swoim miejscu ponieważ podczas transportu może się zdarzyć, że np. nóżki wypadną i tak też było w naszym przypadku.

Opisany opiekacz można kupić przez stronę: https://www.kernau.com/produkt/kspm-1500.html

Jeśli używaliście tego lub innych produktów marki Kernau, to chętnie poznamy Wasze opinie na ich temat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *