Testujemy: Noże Tefal Fresh Kitchen

Jeśli marzy się Wam kuchnia pełna kolorów polecamy ożywić jej wnętrze nożami Tefal Fresh Kitchen, które w ostatnim czasie otrzymaliśmy do przetestowania. Narzędzia te nie tylko ładnie i nowocześnie wyglądają, ale również doskonale spełniają swoją funkcję.

Do wyboru, do koloru

Noże Tefal Fresh Kitchen dostępne są w czterech wariantach, z których każdy ma inne przeznaczenie oraz końcówkę rękojeści i plastikową osłonkę w innym kolorze. Linia obejmuje:

  • nóż z wąskim ostrzem o długości 9 cm i zielonymi akcentami, idealny do obierania, krojenia i siekania warzyw oraz owoców;

 

  • wąski, ale nieco dłuższy (12 cm) nóż z żółtą końcówką rękojeści i żółtą osłonkę o uniwersalnym zastosowaniu;

 

wyróżniający się pomarańczowymi detalami nóż santoku z dość szerokim, 12-centymetrowym ostrzem wyprofilowany tak, żeby bez problemu filetować nim ryby;

  • 15-centymetrowy nóż szefa z tzw. brodą (szerokim ostrzem, wystającym poniżej rękojeści) i różowymi akcentami, który sprawdzi się podczas szatkowania, krojenia w plastry i siekania.

     

Czysta przyjemność krojenia

Jednak co komu po najładniejszym nożu, jeśli niewygodnie się go używa? Na szczęście Tefal zadbał nie tylko o stronę wizualną, ale również funkcjonalność owych narzędzi. Noże z linii Fresh Kitchen posiadają uchwyt typu „soft touch”, dzięki któremu dobrze leżą w dłoni, nie ślizgają się i nie robią odcisków nawet w trakcie bardzo intensywnego czy długotrwałego siekania. Ich ostrza wykonane zostały ze stali nierdzewnej, pokrytej nieprzywierającą powłoką wzmocnioną tytanem. Gwarantuje ona, że krojone składniki nie przywierają do noża, a ostrza naprawdę łatwo wyczyścić.

Niby drobiazgi, ale…

Wspomniane już, dołączone do noży kolorowe osłonki są nie tylko przyjemne dla oka. Co więcej, przedłużają one żywotność narzędzi, pozwalają je bezpiecznie przechowywać i transportować. Zabezpieczony taką nakładką nóż można bez problemu zabrać ze sobą na działkę czy pod namiot.

Przyjemnie zaskoczyły nas także dwie inne rzeczy. Otóż, noże Tefal Fresh Kitchen nadają się do samodzielnego ostrzenia, mają one także dość przystępne ceny – w zależności od wariantu kosztują od 35 do 50 zł netto.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *