Tesco z blisko 1000 nowych produktów dietetycznych, bez glutenu, cukru i laktozy

Diety opierające się na rezygnacji z glutenu, cukru czy laktozy nigdy nie są łatwym, ale zawsze w pełni świadomym wyborem. Coraz częściej zwracamy uwagę na skład kupowanych produktów, chcąc wyeliminować lub ograniczyć część składników – nie zawsze tylko z przyczyn zdrowotnych. Tesco wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom proponując nową ofertę produktów dla osób zwracających szczególną uwagę na swoją dietę.
Badanie CBOS „Diety Polaków” wskazuje iż 18% Polaków unika w swojej diecie wybranych substancji. Aż 55% z nich ogranicza cukier, a 11% unika glutenu.* Dodatkowo, według Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, w Europie w ciągu ostatnich 10 lat dwukrotnie zwiększyła się liczba alergików.** Tesco odpowiada na potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej zmagają się z nietolerancjami przewodu pokarmowego, czy świadomie rezygnują z określonych składników. Wielu klientów chce odżywiać się bardziej świadomie, jednak coraz szybsze tempo życia ogranicza możliwość spędzania czasu na szukaniu tej trudno dostępnej w Polsce żywności.
Odpowiedzią na te potrzeby jest nowa oferta Tesco, w której znajdziemy niemal 300 produktów bez dodatku cukru, laktozy i glutenu, w tym blisko 30 rodzajów bezglutenowego pieczywa i specjalne bezglutenowe piwo. Na klientów ceniących sobie żywność ekologiczną z Certyfikatem Gospodarstwa Ekologicznego, czeka ponad 300 produktów. Wśród nich różne rodzaje kawy i herbaty, komosę ryżową, bakalie i wiele innych. Swoje specjalne miejsce znalazło również ponad 300 produktów używanych w wielu dietach, jak kotlety i wędliny sojowe, tofu, otręby czy napoje ryżowe. Spośród niemal 1000 produktów, aż 90% to nowa propozycja Tesco. Co ważne, żywność będzie dostępna nie tylko w największych hipermarketach sieci, ale również w małych sklepach idealnych na codzienne zakupy.
Dzięki nowej ofercie zarówno alergicy, osoby korzystające ze specjalnych diet, jak i te, które cenią sobie ekologiczną certyfikowaną żywność znajdą produkty spełniające ich oczekiwania. Artykuły dla osób, które z różnych powodów muszą lub chcą wyeliminować z jadłospisu niektóre składniki, zostały skupione
w jednym miejscu. Teraz każdy, kto przywiązuje dużą wagę do swojej diety, łatwo znajdzie artykuły spożywcze, których do tej pory szukał w różnych, często oddalonych o wiele kilometrów sklepach specjalistycznych – podkreśla Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco Polska.

Tesco z blisko 1000 nowych produktów dietetycznych, bez glutenu, cukru i laktozy_2

Tesco z blisko 1000 nowych produktów dietetycznych, bez glutenu, cukru i laktozy
* http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2014/K_113_14.PDF
** http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Alergia-jest-bardzo-niebezpieczna-cierpi-na-nia-coraz-wiecej-Polakow-00003751

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *