Targi Regionalia 2016 – już wkrótce 5 edycja!

Trwają przygotowania do 5. jubileuszowej edycji Targów Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, przyciąga uwagę przedstawicieli biznesu poszukujących smacznych i zdrowych wyrobów opartych na sprawdzonych recepturach. W ofercie wystawców obok przysmaków z całej Polski znajdą się także zagraniczne specjały.


Wydarzenie ukazujące bogactwo produktów sektora spożywczego oraz regionalnych wyrobów rzemieślniczych cieszy się zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i klientów. Podczas zeszłorocznej edycji w targach wzięło udział ponad 200 wystawców, których stoiska odwiedziło kilkanaście tysięcy osób.

MT_ (5421)

Smacznie, zdrowo, kolorowo

W trakcie Targów Regionalia będzie można przekonać się jak wiele smaków kryją polskie i zagraniczne regiony. Na stoiskach wystawców zaprezentowane zostaną tradycyjne oraz regionalne produkty oparte  na wielopokoleniowych recepturach, a także żywność ekologiczna i organiczna. Nie zabraknie mięs, ryb, słodkości, wyrobów mleczarskich oraz regionalnych trunków. Ciekawe propozycje znajdą tam również wielbiciele kawy oraz herbaty.

Oczy zwiedzających cieszyć będą także wyroby rzemiosła artystycznego i ludowego, oryginalna biżuteria, barwne tekstylia i odzież inspirowana folklorem. Ofertę targów dopełnią naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz ekologiczne środki czystości.

IMG_7001

Więcej niż sprzedaż

Odbywające się w Warszawie Targi Regionalia stanowią odpowiednie miejsce do promocji firm  oraz ich oferty skierowanej zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Wśród szerokiego grona odbiorców produktów ekologicznych i naturalnych co roku obecni są przedstawiciele sieci handlowych, sklepów ze zdrową żywnością, restauracji oraz hoteli. Ponadto dzięki równolegle organizowanym Targom Lato i Agroturystyka wystawcy mogą nawiązać kontakty w branży turystycznej.

Wiele firm wykorzystuje swoją obecność na Targach Regionalia do bezpośredniej sprzedaży, inne podtrzymują relacje z klientami oraz zbierają opinie na temat produkowanego wyrobu. Dodatkowo wystawcy coraz chętniej korzystają z takich form prezentacji jak: warsztaty, prelekcje, konferencje
czy degustacje.

Konkurs dla wystawców

Firma Międzynarodowe Targi Polska, organizator imprezy, zachęca producentów oraz dystrybutorów produktów do udziału w konkursie na Najlepszy Produkt Targów Regionalia 2016. Konkurs ma na celu promocję regionalnych i lokalnych produktów oraz rzemiosła artystycznego z Polski i ze świata. Stwarza on szansę do wyróżnienia się na tle konkurencji. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który przygotował dla zwycięzcy nagrodę główną w postaci Pucharu. Ponadto przyznane zostaną Złote Medale Targów Regionalia za produkty odznaczające się najwyższą jakością  w kategoriach: „Skarby natury”, „Promile i procenty”, „Natura i uroda” oraz „Rękodzieło”. Do 10 kwietnia zainteresowane firmy mogą zgłaszać po jednym produkcie.

Patronaty

5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 zostały objęte honorowymi patronatami Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Informacje praktyczne

5. Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia 2016 odbędą się w dniach 22-24 kwietnia 2016 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na www.targiregionalia.pl.

Równolegle odbędą się 21. Targi Turystyki i Wypoczynku Lato oraz 4. Targi Agroturystyka. Targi Lato  to kiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze festynu turystycznego,  gdzie w jednym miejscu można znaleźć wszystko, co niezbędne do zaplanowania udanego urlopu
czy krótszego odpoczynku w najatrakcyjniejszych rejonach Polski i poza jej granicami. Z kolei na Targach Agroturystyka wystawcy przybliżą ofertę krajowych gospodarstw agroturystycznych, domków letniskowych, pokoi gościnnych, kwater prywatnych, willi, pensjonatów, campingów i pól namiotowych. Oba wydarzenia to także okazja by zasięgnąć informacji na temat atrakcji danego regionu  u przedstawicieli lokalnych organizacji i stowarzyszeń agroturystycznych.

REGIONALIA

http://www.regionalia.com.pl/

***

Międzynarodowe Targi Polska to operator Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska zlokalizowanego przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Ten nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni 15,2 tys. mkw. jest w pełni dostosowany do organizacji targów, zjazdów, konferencji i eventów, m.in. takich jak bankiety, koncerty czy zawody sportowe. Powierzchnia hali wystawienniczej wynosi 10 tys. mkw., zaplecza konferencyjnego 1,2 tys. mkw., a terenu zewnętrznego 4 tys. mkw. Firma MT Polska jest również organizatorem imprez targowych, m.in. Targów Regionalia i Agroturystyka, a także organizatorem technicznym targów: Auto Nostalgia, China Expo Poland czy OffRoad Show Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *