Tak Prosto – linia batonów funkcjonalnych E. Wedel

Stojąc przed sklepową półką konsumenci często mają problem z dokonywaniem dobrych wyborów żywieniowych, zwłaszcza jeśli się przy tym spieszą. Linia batonów Tak Prosto powstała po to, żeby im je ułatwić. Cechuje je bowiem jasny, krótki skład i określone funkcje prozdrowotne.

Dwa z pięciu nowych batonów bazują na bogatym w nienasycone kwasy tłuszczowe ziarnie sezamu, które producent połączył ze słonecznikiem i miodem oraz dynią i miodem. Podstawą trzech pozostałych jest miazga kakaowa (czekolada). Różnią się one między sobą zawartością kakao (w dwóch batonikach jest go 56%, w jednym – 80%) oraz zastosowanymi dodatkami. W wariantach o łagodniejszym smaku  są nimi orzechy i kulki zbożowe oraz żurawina i quinoa. Batonik dla amatorów gorzkiej czekolady o nieco większej mocy ma natomiast w składzie śliwkę i musli. Każdy z nich jest źródłem magnezu oraz błonnika pokarmowego.

Wszystkie informacje jak na dłoni
Opakowania batonów Tak Prosto zostały zaprojektowane tak, aby kupujący z łatwością odnaleźli na nich informacje o składzie produktów. Dzięki oświadczeniom umieszczonym na etykiecie, konsumenci poznają również funkcje prozdrowotne pełnione przez dany składnik, np.: magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Na opakowaniach znajduje się też informacja o wielkości porcji produktu, dającej efekt, o jakim mówi oświadczenie.

Batoniki na bazie sezamu ważą 40 g, a te na bazie miazgi kakaowej – 30 g. Dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu mieszczą się w torebce, plecaku czy śniadaniówki i mogą być zabrane dokądkolwiek się wybieramy. Sugerowana cena każdego z pięciu dostępnych wariantów to 2,99 zł.

Producent: Lotte Wedel
Więcej informacji na stronie: www.wedel.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *