Szybkość kontra perfekcja

Jeśli w gotowaniu liczy się dla ciebie każda minuta to czas pomyśleć o piekarniku do zabudowy marki Simens z linii iQ500. Kulinarne mistrzostwo osiągniesz natomiast z piekarnikami do zabudowy Serie 6 oraz Serie 4 od Boscha. Co kryją w sobie te urządzenia? 

Piekarniki Simens z nowej linii iQ500 zostały zaprojektowane tak, abyśmy nie musieli czekać. Tym, co je wyróżnia jest szybkie nagrzewanie – temperaturę 175°C osiągają w 4 minuty i to bez zwiększenia poboru energii. Unikalna w stosunku do tradycyjnych urządzeń tego typu jest również funkcja coolStart, łącząca rozmrażanie i właściwe pieczenie w jeden proces. A na tym jeszcze nie koniec.

Inteligentne rozwiązania
Piekarniki Simens iQ500 posiadają 30 w pełni zautomatyzowanych programów do przyrządzania warzyw, mięs, dań rybnych oraz ciast. Przy pieczeniu mięsa na pewno przyda się termosonda, która precyzyjnie mierzy temperaturę w jego wnętrzu i wyłącza urządzenie, gdy pieczeń jest gotowa. Termoobieg 3D Plus pozwala przygotowywać posiłki na trzech poziomach jednocześnie. Proste w montażu prowadnice VarioClip umożliwiają łatwe i intuicyjne umieszczanie blach. Warto też wspomnień o funkcji activeCleen, dzięki której piekarniki czyszczą się zupełnie same.

Przyjemność dla oczu
Piekarniki spod znaki iQ500 marki Simens cechuje też dopracowanym w każdym detalu design. Połączenie szkła i chromu, opcja lightControl, która podkreśla ikonę każdego programu eleganckim, niebieskim światłem oraz oryginalny ekran dotykowy spełniają najśmielsze oczekiwania wizualne.

Bosch przejmuje stery
Jak na tym tle prezentują się nowe piekarniki do zabudowy Serie 6 i Serie 4 należącej do tej samej stajni marki Bosch? Na pierwszy rzut oka uwagę zwracają wygodne pokrętła z wyświetlaczem LCD i białym podświetleniem. Jednak to, co najważniejsze kryje się wewnątrz urządzeń.

Osoby, które chciałyby perfekcyjnie dobrać ustawienia piekarnika do przygotowywanej potrawy, a nie chcą przy tym studiować tomów książek kucharskich na pewno docenią posiadaną przez nie funkcję AutoPilot. Po wybraniu typu potrawy (w zależności od modelu piekarnika mamy ich do wyboru od 10 do 30) i wagi w skali co 100 g, automatyczny program sam określi tryb grzania, temperaturę oraz czas pieczenia. Przykrych niespodzianek w postaci niedopieczonego albo też zbyt mocno spieczonego mięsa czy ryb unikniemy jeśli kontrolę nad tym procesem oddamy termosondzie, w którą wyposażone są piekarniki Bosch Serie 6.

Na mniejszy i większy apetyt
Nowości z obu linii posiadają termoobieg 3D, który równomiernie rozprowadzane ciepło we wnętrzu piekarnika, pozwalając upiec np. trzy porcje ulubionych ciasteczek za jednym zamachem. Zadanie t ułatwiają prowadnice VarioClip do zastosowania na dowolnym poziomie, łącznie z poziomem grilla. Piekarniki Bosch Serie 6 oraz Serie 4 można też wyposażyć w dodatkowe akcesoria, jak na przykład wąskie blachy do pieczenia typu slim size. Dzięki nim przyrządzać można małe ilości dań lub dwa warianty potraw na raz i to bez mieszania składników. Po zakończeniu pieczenia po prostu umieszcza się taki blaszki w zmywarce.

Klik i czysto
A co z utrzymywaniem w czystości samego piekarnika? W urządzeniach Bosch Serie 6 oraz Serie 4 zanieczyszczenia automatycznie neutralizuje specjalna powłoka EcoClean Direct. Mikrocząsteczki ceramiczne na ścianach piekarnika pochłaniają tłuszcz i inne zanieczyszczenia i neutralizują je przez cały okres eksploatacji piekarnika. W gruntownych porządkach pomoże samoczyszczenie pyrolityczne. Podczas działania funkcji piekarnik nagrzewa się do temperatury 480°C i wypala skutecznie tłuszcz oraz inne pozostałości po pieczeniu, zamieniając je w łatwy do usunięcia popiół.

Pojedynek mistrzów
Które z tych urządzeń są lepsze trudno rozstrzygnąć. Dowiódł tego kulinarny pojedynek dwóch ekip dowodzonych przez znakomitych szefów kuchni Mateusza Gesslera oraz Josepha Seeletso. Pierwsza przygotowywała danie korzystając z piekarnika marki Bosch, druga – marki Simens, a obie miały na to niespełna pół godziny. Ich propozycje były tak smakowite i efektowne, że pojedynek zakończył się remisem.

Konferencja prezentująca nowe linie urządzeń firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego odbyła się w miejscu, gdzie emocji nie brakuje, a remisy także się zdarzają – na stadionie PGE Narodowy. Spotkanie poprowadziła ją dziennikarka radiowa i telewizyjna Marzena Rogalska.

Na koniec dodajmy jak kształtują się ceny ww. nowości.  Otóż, w przypadku piekarników do zabudowy Simens iQ500 mieszczą się one w przedziale od ok. 1600 do ok. 3000 zł w zależności od modelu. Zakup piekarników Bosch Serie 4 i Serie 6 to z kolei wydatek w granicach 1900 zł – 2100 zł.

Więcej informacji na stronach: www.bosch-home.pl oraz www.siemens-home.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *