„Święta bez pszenicy”

Kontynuacja bestsellerowej „Kuchni polskiej bez pszenicy” z przepisami na Boże Narodzenie i Wielkanoc. Dzięki tej książce na twoim bezglutenowym stole nie zabraknie żadnej świątecznej potrawy!

Kalendarz aż puchnie od rozmaitych wyjątkowych okazji. Niektóre mają w naszym kraju długą tradycję, inne dopiero znajdują zwolenników. Autorki skupiły się na dwóch świętach, które z różnych względów są dla Polaków najważniejsze, a jednocześnie mają najbogatszą kulturę kulinarną. Uszka i pierogi, makowce, pierniki i serniki, baby, paschy, żurki i mazurki – wszystkie te smakołyki, i wiele innych obecnych na polskich świątecznych stołach, znajdziesz w niniejszej publikacji. Łącznie ponad 250 receptur na pyszne zupy, dania główne, przekąski, dodatki, chleby i bułki, ciasteczka, babeczki i desery, a także przydatne przepisy podstawowe, np. na ciasta pierogowe i naleśnikowe, majonezy, aromatyczne ekstrakty i polewy. Wszystko bez glutenu, cukru i szkodliwych E-dodatków, a często także bez nabiału lub w wersji wegańskiej. Z wykorzystaniem nowych zdrowych produktów, urozmaicających bezglutenową dietę, a także z ograniczeniem mało wartościowych, wysokowęglowodanowych oczyszczonych mąk oraz skrobi. Niektóre z zamieszczonych w książce potraw przyrządza się zazwyczaj tylko raz w roku (np. kutię, kompot wigilijny, paschę czy wielkanocnego baranka), ale większość doskonale wpasowuje się w menu całoroczne. Pieczywo, barszcze, pasztety, kluski, pierogi czy cała gama słodkości to propozycje uniwersalne. Z tych przepisów możesz z powodzeniem korzystać przez cały rok, nie tylko od święta!

Ponad 250 starannie przygotowanych i wypróbowanych przepisów na dania tradycyjnie kojarzone z polskimi świętami i uroczystościami – oraz mnóstwo ciekawych nowych przepisów, do wykorzystania w codziennej kuchni domowej.

Swieta bez pszenicy-okl wst

Premiera: 4 listopada 2015 (do 2 grudnia dostępna wyłącznie w Empikach i na Empik.com)

Cena: 39 PLN

  • ISBN: 978-83-64481-89-5
  • Format: 165 x 205 mm
  • Liczba stron: 440 +32 (wkładka kolor)
  • Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
  • Gatunek: kuchnia, diety, dieta bezglutenowa

AUTORKI:

Marta Szloser zaczęła gotować z potrzeby serca – dosłownie. Przepisami dzieli się na stronie www.nakuchennymprogu.pl, co jakiś czas odkrywając w swojej diecie nowe progi, jak np. wykluczenie cukru, glutenu, nabiału czy mięsa albo gotowanie wg Pięciu Przemian. Na blogu www.kulinarnaczytelnia.pl recenzuje smakowite książki (i nie tylko). Ukończyła kurs tradycyjnej dietetyki, ale podąża własną ścieżką. Nie lubi teorii. Lubi gotować. Najchętniej zamknęłaby się w kuchni i wymyślała nowe bezglutenowo-bezcukrowe słodkości.

Wanda Gąsiorowska łączy zgłębianie wiedzy o żywieniu z praktyką we własnej kuchni. Szuka argumentów dla dietetycznych zakazów i zaleceń. Jej zainteresowania zaowocowały dietą wegetariańską, rezygnacją z cukru, glutenu, nabiału, a także certyfikatem doradcy dietetycznego. Na blogu www.kuchnia-edukacyjna.com dzieli się swą wiedzą teoretyczną i kulinarną.

Polecamy również:

kuchnia bez pszenicy

Wydawnictwo Bukowy Las, www.bukowylas.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *