Świąteczny niezbędnik marki Helio

Aromatyczny kompot z suszonych owoców, domowe ciasta z bakaliami, do tego korzenne przyprawy i orzechy, serwowane także jako przekąska… Tym powinno smakować i pachnieć Boże Narodzenie.

Przygotowując świąteczne menu warto sięgać po produkty sprawdzone, a jednocześnie naturalnie smaczne i zdrowe takie jak bakalie z linii Helio Natura. W tym gorącym okresie na pewno sprawdzą się także bezglutenowe masy do ciast marki Helio, które przyspieszą pracę w kuchni oraz zagwarantują udane i efektowne wypieki, a także oferowana przez tego producenta gotowa mieszanka kompotowa.

Po pierwsze suszone owoce
W zastawie bakalii, których nie może zabraknąć w trakcie szykowania bożonarodzeniowych przysmaków są bez wątpienia suszone śliwki, używane jako dodatek do ciast, kapusty, a także mięsa i ryb. Te z linii Helio Natura wyróżniają się naturalnie ciemnym kolorem, gdyż nie zawierają typowego dla tej grupy produktów kwasu sorbowego (E200) i jego soli (E202, E203), ani dwutlenku siarki (E220). Cechuje je także duża zwartość błonnika. Siedem razy więcej błonnika i 50 proc. mniej cukru niż standardowa zawiera z kolei żurawina suszona Helio Natura, która idealnie pasuje m.in. do keksu czy piernika, a także do dań wytrawnych. Będzie ona też efektowną i apetyczną dekoracją bożonarodzeniowych wypieków, np. makowca. Firma Helio ma też w ofercie mieszankę suszonych owoców, w skład której wchodzą m.in. gruszki, śliwki, jabłka, morele i daktyle. Przyrządzony na ich bazie kompot że będzie idealnym dopełnieniem świątecznego menu. Napój ten nie tylko doskonale ugasi pragnienie, ale też wspomoże trawienie, co jest bardzo wskazane przy obfitych biesiadach.

Po drugie orzechy
Boże Narodzenie to także czas królowania na stołach orzechów. Firma Helio ma ich w ofercie wiele rodzajów. Bliżej zdecydowaliśmy się przedstawić prażone orzechy laskowe. W Wyróżnia je bowiem niezwykła chrupkość i intensywny aromat. Wszystko to dzięki procesowi prażenia, który zamienia te łagodne w smaku i lekko słodkie orzechy w niesamowity dodatek do przeróżnych świątecznych ciast, dań mięsnych czy sosów. Jak na reprezentanta linii Helio Natura przystało orzechy prażone są bez dodatku soli i tłuszczu, dlatego świetnie sprawdzą się także w roli zdrowego, świątecznego upominku, zamiast klasycznych słodkości. Warto w tym miejscu nadmienić, że według starodawnej tradycji, podarowanie bliskiej osobie w święta owoców krzewu leszczyny, czyli orzechów laskowych – odczytywane jest jako… wyraz miłości.

Po trzecie masy
Masy do ciast Helio to sposób na szybkie i udane strucle, makowce, łazanki, kutie oraz inne bożonarodzeniowe przysmaki. Można ich bowiem używać np. jako nadzienia do ciasta od razu po otwarciu opakowania. Taka masa w wariacie makowym zwalnia nas konieczności gotowania, a potem kilkukrotnego mielenia maku. Jest ona przy tym odpowiednio słodka, aromatyczna i charakteryzuje się optymalnym stopniem wilgotności. Zawiera też w sobie dodatek bakalii i skórki pomarańczowej. Poza nią w ofercie są także masy orzechowa oraz krówkowa (czyli kajmak) w kilku wariantach smakowych. Każda z nich wytwarzane jest według sprawdzonej, tradycyjnej receptury z surowców najwyższej jakości. Każda pozbawiona jest konserwantów, tłuszczu palmowego oraz glutenu (ten ostatni fakt potwierdza umieszczony na opakowaniach symbol „Przekreślonego kłosa”). Bez obaw mogą więc po nie sięgać osoby z celiakią oraz nietolerancją na to białko.

Przybliżone ceny opisanych produktów:

  • śliwki suszone Helio Natura – 9,00 zł za 150 g;
  • żurawina suszona Helio Natura – 9,00 zł za 120 g;
  • owoce suszone (mieszanka kompotowa) – 6,00 zł za 300 g;
  • orzechy laskowe prażone Helio Natura – 11,00 zł za 80 g;
  • masa makowa – 8,00 zł za 850 g;
  • masa krówkowa – 7,00 zł za 400 g;
  • masa orzechowa – 8,00 zł za 560 g.

Producent: Helio
Więcej informacji na stronie: www.helio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *