Superfoods na wyciągnięcie ręki

Już wkrótce w sklepach pojawią się pierwsze produkty z nowej i bardzo bogatej linii Purella Superfoods. Są one skierowane do szerokiego kręgu odbiorców, którzy na co dzień niekoniecznie odwiedzają półki ze zdrową żywnością, ale chcieliby włączyć do swojej diety składniki o wyjątkowych wartościach odżywczych.

Pod ogólnym hasłem superżywności kryją się różnorodne naturalne produkty, które powinny znaleźć się w dobrze zbilansowanej diecie: jagody, nasiona, strączki, korzenie, warzywa czy algi. W związku z bogatą zawartością witamin, minerałów, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, substancji będących antyoksydantami czy prebiotykami wpływają one na zachowanie dobrego zdrowia oraz samopoczucia przez długi czas. Regularnie spożywane superfoods zapobiega chorobom cywilizacyjnym, a także pozytywnie wpływa na pracę wszystkich układów naszego organizmu. Warto więc wprowadzić produkty z tej kategorii do swojej kuchni i wyrobić w sobie zdrowy nawyk ich stosowania. Niestety Polacy mieli z tym jak dotąd spore problemy.

Purella przełamuje bariery
– W trakcie licznych badań i analiz, które przeprowadziliśmy okazało się, że konsumentów do zakupu superfoods zniechęca gramatura i cena, ponieważ w Polsce do tej pory produkty te były za duże i za drogie – mówi Michał Czerwiński, prezes spółki Purella. – W związku z tym postanowiliśmy wprowadzić na rynek małe opakowania superfoods, w niskiej cenie jednostkowej – wyjaśnia Michał Czerwiński.  – Co ważne, nie będziemy ich stawiać na półce ze zdrową żywnością, tylko w kategorii przypraw – dodaje. Takie pozycjonowanie ma pozwolić firmie dotrzeć do szerokiego grona klientów, którzy do tej pory nie znali składników typu superfoods oraz zachęcić ich żeby uczynili z nich dodatek do różnego typu dań (od pożywnego śniadania przez obiad i deser na lekkiej kolacji kończąc), stosowany obok tradycyjnych przypraw. W świat superżywności konsumentów wprowadzać będzie Anna Starmach, kucharka znana z m.in. z roli jurorki w programach Masterchef i Masterchef Junior, która została ambasadorką marki Purella Superfoods, a zgodnie z oryginalnym modelem biznesowym firmy także jej udziałowcem. – Jestem bardzo zadowolona, że nasza współpraca nie będzie się opierała wyłącznie na użyczeniu mojego wizerunku, ale również na współtworzeniu firmy, produktu oraz edukowaniu w zakresie superfoods. Jako udziałowiec postanowiłam zaangażować się w 100 procentach. Nie mogę doczekać się, jak ten projekt się rozwinie i jak Polacy rozkochają się w tych produktach  – przyznaje Anna Starmach.

fot. Podlewski/AKPA

25 sposobów, by zadbać o zdrowie
Pierwsze produkty z nowej linii pojawią się w drogerii Rossmann na początku maja, a następne w czerwcu w kolejnych sieciach współpracujących z firmą. Pełna ich gama obejmuje 25 pochodzących ze starannie wyselekcjonowanych źródeł propozycji, które można łatwo i niewielkim kosztem włączyć do jadłospisu. Większość z nich posiada certyfikat BIO oraz ECO. W linii Purella Superfoods znajdziemy m.in.: czarnuszkę, morwę białą, miechunkę, nasiona chia, chlorellę, surowe kakao, guaranę czy jagody acai i goji, ale też inne mniej znane składniki tego typu jak: lucuma, moringa, maca, jagody maqui, camu camu, baobab oraz białko konopne. Ci, którym te nazwy niewiele mówią niech się nie obawiają. Żeby korzystać z dobrodziejstw linii Purella Superfoods nie trzeba być specjalistą od zdrowej żywności. Umieszczone na opakowaniach ikony, opisy oraz przygotowane przez Anię Starmach przepisy jednoznacznie wskazują jak i dlaczego dany produkt używać.

Gramatury i ceny
Większość propozycji z nowej linii dostępna jest w opakowaniach zawierający 21-50 g produktu, a niektóre (komosa ryżowa, sól himalajska, cukier kokosowy oraz mąka kokosowa) w większych (od 100 do 200 g). Ich ceny półkowe mieszczą się w przedziale między 2,99 a 9,99 zł.

Producent: Purella
Więcej informacji na stronie: www.purella.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *