Startuje program edukacyjny „Pora na pomidora – w szkole i przedszkolu”!

Kluczem do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci jest ich edukacja już od najmłodszych lat. W ramach V edycji kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”, przy współpracy z ekspertami – specjalistą ds. zdrowego żywienia, psychologiem oraz specjalistą ds. edukacji zdrowotnej w szkole, powstał program edukacyjny „Pora na pomidora – w szkole i przedszkolu” skierowany do najmłodszych.

Celem działań edukacyjnych podjętych z myślą o najmłodszych, jest przekazanie im wiedzy o polskich warzywach i owocach oraz zachęcenie do ich regularnego jedzenia. Kompletna i zrównoważona dieta dostarcza bowiem organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a spożywanie 5 porcji owoców i warzyw dziennie jest łatwym oraz skutecznym sposobem na uzupełnienie potrzebnych witamin oraz minerałów.

Program edukacyjny adresowany jest do wszystkich grup przedszkolnych oraz klas 0-3 ze szkół podstawowych. Dzięki atrakcyjnej formie – poprzez gry i zabawy edukacyjne – dzieci będą mogły przekonać się, że warzywa i owoce stanowią zdrową alternatywę smacznej przekąski, a także uczyć się, jak kształtować zdrowe nawyki żywieniowe. Rodzice i nauczyciele, którzy włączą się w akcję, będą mieli do swojej dyspozycji materiały edukacyjne i gotowe scenariusze zajęć, przygotowane przez ekspertów dostępne na stronie http://www.poranapomidora.com

Na wszystkie placówki (klasy i grupy przedszkolne), biorące udział w programie czeka również konkurs realizowany w ramach programu „Pora na pomidora – w szkole i przedszkolu”. Aby wziąć w nim udział należy zgłosić swój pomysł na przeprowadzenie warzywno-owocowego dnia
w szkole/przedszkolu, np. w formie przedstawienia dla rodziców, programu telewizyjnego, akcji happeningowej lub lekcji.
Od dnia 28 września 2015 r. będzie można dokonać zgłoszenia do udziału w konkursie wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej: www.poranapomidora.com i przesłać go na adres: konkurs@poranapomidora.com do dnia 20 listopada br.

Na autorów trzech najlepszych projektów czeka nagroda w postaci kilkudniowej zielonej szkoły  w formie warzywno-owocowych warsztatów kulinarnych.

Działania sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

Więcej informacji na stronie internetowej kampanii oraz na profilu na Facebooku:
www.poranapomidora.com
www.facebook.com/PoranaPomidora

Pora na pomidora_program edukacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *