Sól morska Camargue

Camargue to marka soli morskich pochodzących z rejonu Parku Krajobrazowego na południu Francji. To wiodący brand soli morskich w segmencie gourmet.

Saliny Camargue to jedne z najbardziej znanych i uznanych na świecie miejsc pozyskiwania wysokiej jakości soli morskich. Dzięki działaniu słońca i wiatru, w wyłożonych algami basenach krystalizuje się sól, która następnie jest ręcznie zbierana. Rokrocznie w okolicach maja rozpoczyna się pierwsza krystalizacja, której efektem jest powstawanie kwiatu solnego. Jeżeli warunki pogodowe są odpowiednie ( średnie temperatury powietrza i brak deszczy ) możemy spodziewać się dobrych zbiorów. Warunki klimatyczne na południu Francji sprzyjają powolnej krystalizacji. Jednakże ilości kwiatu soli są limitowane a co za tym idzie jego cena jest dość wysoka. Każde opakowanie Fleur de Sel Camargue opatrzone jest podpisem osoby, która zbierała i ręcznie zapakowała tę sól. To produkt ze wszech miar unikalny i tym samym wysoce pożądany przez klientów.

W kolejnych, cieplejszych miesiącach letnich na terenie Salin Camargue powstaje PURE – czysta sól Camargue. Sole marskie Camargue poza podstawowym składnikiem soli – chlorkiem sodu zawierają wiele mikroelementów i składników mineralnych takich jak wapń, magnez, potas i wiele innych, które w tej postaci są łatwo przyswajalne przez organizm człowieka.

Warto pamiętać, że tylko sole opatrzone powyższym logo – Le Saunier de Camargue – są jedynymi, oryginalnymi solami marki Camargue.

Kwiat soli Camargue 125g

Sól morska Camargue – kwiat soli 125 g

Kwiat soli Camargue 250G

Sól morska Camargue – kwiat soli 250 g

Solniczka Camargue op.zbiorcze

Solniczki Camargue

Fleur_de_sel.ceramic

Dystrybutor: Italmex Warszawa Sp. z o.o., ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa, www.italmex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *