„Słodko, zdrowo, świątecznie”

Książka Moniki Mrozowskiej Słodko, zdrowo, świątecznie” została przyjęta z przyjemnością dla oka i nadzieją dla kubków smakowych. Pierwsi czytelnicy chwalili okładkę i szybko dzielili się wrażeniami po pierwszych wypróbowanych przepisach. Nawet wtedy, gdy przygotowywali je „na próbę” przed właściwą premierą.

Trudno wyobrazić sobie urodziny bez tortu, czy też Boże Narodzenie bez piernikowych słodkości. To inspiracja dla gotujących i wypiekających w domu, którym słodki smak nie kojarzy się ze zdrowiem, a nie są w stanie z niego zrezygnować przygotowując dania dla rodziny i gości.

Bo czy zdrowe potrawy może być jednocześnie wykwintne? To możliwe. A pyszne łakocie nie tylko mogą, a wręcz powinny znaleźć się w menu przygotowywanym w domu na szczególne okazje.

Najbliższą taką są Święta Bożego Narodzenia. Autorka jednak pomyślała i o zmiennych porach roku, przygotowując przepisy do wykorzystania na Dzień Zakochanych (czyli coraz popularniejsze Walentynki), Wielkanoc, Dni Dziecka, Mamy, Taty, Babci i Dziadka, czy wreszcie na przyjęcia urodzinowe lub imieninowe. Na biały obrus i na spotkanie z przyjaciółmi…

zwierciadl Każdy chciałaby zabłysnąć przygotowując wyjątkowy deser na domową uroczystość. Nasze własnoręcznie przygotowane przysmaki powinny być pyszne i naturalne, a zarazem wyglądać elegancko i świetnie komponować z obrusem i dekoracją stołu. Tyle wymogów – i tyle podpowiedzi, ile przepisów w tej książce.

A na koniec, żeby nie rzec na deser, bo w końcu cała książka jest o deserach – słodkie prezenty, czyli co przygotować idąc z wizytą – czyli także coś wyjątkowego, bo słodkie obdarowywanie cieszy obie strony…

Jako ciekawostkę dodać należy, że jeden wyjątkowy deser NIE NADAJE SIĘ DIO JEDZENIA. Autorka przygotowała bowiem przepisy na peelingi – dwa (jeśli coś nam zostanie po podstawowym użyciu) można zjeść. A jeden – no cóż, nadal będzie wyjątkowy, ale – jedynie do użytku zewnętrznego.

Monika Mrozowska – aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana. Znana m.in. z roli w lubianych serialach „Rodzina zastępcza” oraz „Hotel 52”. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programów telewizyjnych.

Współautorka książek kulinarnych (m.in. Słodkie i zdrowe desery, które możesz jeść codziennie).

Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową. Ale nie tylko. Jest jedną z ambasadorek akcji społecznej „Solidarność kobiet ma sens”.

Monika to mama trójki dzieci, która spędza sporo czasu w kuchni. Ale naprawdę to lubi. Tam rodzą się nowe pomysły, którymi dzieli się z miłośnikami zdrowego jedzenia.

Ze wstępu autorki:

Mam poczucie, że wykorzystanie: kilku kilogramów mąki, kilkudziesięciu jajek, paru litrów różnego rodzaju mleka i słoików miodu, soczystych owoców oraz rozmaitych bakalii nie poszło na marne. Życzę, żebyście od tej pory mieli nie tylko słodkie i zdrowe święta, ale również inne, mniejsze i większe, uroczystości w gronie Waszej rodziny, przyjaciół i może… sąsiadów”.

slodko_okladka1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *