Rum Fest Wwa, czyli Karaiby nad Wisłą

Jeszcze miesiąc dzieli nas od pierwszego w Polsce Festiwalu Rumu, Cocktaili i Kultury Karaibskiej pod nazwą „Rum Fest Wwa”. Oto czego będzie można się na nim nauczyć oraz skosztować.

Podczas tego niezwykle kolorowej i energetyzującej, dwudniowej imprezy poczujcie karaibski klimat wszystkimi zmysłami. Dzięki zespołowi Reya Ceballo & Tripulacion Cubana wsłuchacie się w oryginalne, żywiołowe kubańskie rytmy. Na warsztatach tanecznych nauczycie się zmysłowej salsy, bachaty czy dancehallu. Poznacie kulturę palenia i robienia cygar, a przede wszystkim… będzie mieli okazję spróbować kilkudziesięciu rodzajów rumu oraz bliżej poznać ten trunek.

Rum bez tajemnic
W trakcie festiwalu do degustacji będą rumy z Kuby, Jamajki, Kolumbii, Dominikany, Meksyku i wielu innych krajów. A że impreza ma przede wszystkim poszerzyć wiedzę Polaków na temat rumu, stąd dwie strefy edukacyjne – Rum Academy i Cocktail School. W pierwszej (wyposażonej w stanowiska ze sprzętem barmańskim) każdy będzie mógł w praktyce nauczyć się podstawowych zasad miksologii, czyli sztuki przygotowywania koktajli. Druga strefa pozwoli odkryć świat rumu i cachacy, zgłębić historię i etapy powstawania tych trunków. W Rum Academy dowiecie się też m.in. jak wybrać dobry rum i jak przekonać do niego miłośników whisky (są bowiem rodzaje rumu, które pije się solo, tak jak whisky).

Plejada ekspertów
Tym wszystkim i wieloma innymi ciekawostkami podzielą się z odwiedzającymi „Rum Fest Wwa” specjalni goście. Gwiazdą wśród nich będzie bez wątpienia Ian Burrell, Global Rum Ambasador, który stworzył pierwszy międzynarodowy festiwal rumu The UK Rum Fest i zainspirował organizację wielu imprez tego typu w różnych zakątkach globu. To on, w oglądanym przez miliony widzów rozrywkowym programie „Sunday Brunch”, edukuje celebrytów na temat rumu i koktajli z rumem. Na imprezie, którą patronatem objęła Ambasada Kuby, pojawi się też wiele innych postaci znanych i szanowanych w świecie rumu, cachacy, koktajli, kuchni oraz kultury karaibskiej.

Gdzie i kiedy
Rum Fest Wwa” odbędzie się w dniach 13-14 września na 1000 mkw. przestrzeni w „Babce do wynajęcia” przy ul. Młocińskiej 5/7 (niedaleko centrum handlowego Arkadia). Godziny od 16:00 do 22:00 to czas na smakowanie i poznawanie. Potem koncertować ma zespół Reya Ceballo & Tripulacion Cubana. Imprezę (zarówno w piątek jak i w sobotę) zakończy DJ i to dopiero o 2:00 w nocy! Biletów, których ceny zaczynają się od 79 zł są do nabycia na www.ebilet.pl. Więcej informacji o festiwalu (w tym aktualizowaną na bieżącą listę atrakcji i gości specjalnych) można znaleźć na fanpagu wydarzenia oraz na stronie:

Strona Główna

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *