Rolnik częścią BIOrewolucji

Współcześni konsumenci są coraz bardziej świadomi, że żywność wysoko przetworzona, pełna barwników i konserwantów jest szkodliwa dla zdrowia. Na popularności zyskują więc produkty z upraw ekologicznych. Tych przybyło ostatnio w ofercie firmy Rolnik.

W sprzedaży debiutują właśnie kukurydza super słodka oraz groszek zielony z nowej linii Rolnik BIO. Oba produkty dostępne są w puszkach z funkcją easy-open. Na sklepowych półkach wyróżniają się one białą etykietą z delikatnymi motywami koloru zielonego. Najważniejsze jest jednak to, co kryje się we wnętrzu puszek.

Ziarna na zdrowie
Kukurydza super słodka BIO Rolnik to chrupiące, soczyste i intensywnie żółte ziarna, pochodzące z certyfikowanych upraw ekologicznych, gdzie rośliny rosną w optymalnych warunkach i tempie dyktowanym przez naturę. W przypadku groszku BIO marki Rolnik z takich upraw pozyskiwany jest też cukier trzcinowy użyty do przyrządzenia zalewy, dzięki której jego jędrne ziarna w apetycznym zielonym kolorze nabierają delikatnie słodkiego smaku. Dodajmy, że w przypadku kukurydzy jej słodycz jest w pełni naturalna, a zalewa do niej składa się wyłącznie z wody i odrobiny soli morskiej. Zarówno groszek jak i kukurydza z linii BIO to znakomity dodatek do sałatek. Sprawdzą się też w wielu innych daniach – kukurydza świetnie pasuje m.in. do potraw kuchni meksykańskiej, a groszek do zup. Można je też zjeść w formie zdrowej i sycącej przekąski, na przykład po podgrzaniu z masłem, do którego w przypadku kukurydzy można dodać czosnek. Groszek natomiast dobrze współgra z miętą i tymiankiem.

Co oznacza bycie BIO?
Żywność BIO (nazywana zamiennie organic lub eko) spełnia surowe normom, pochodzi od dostawców poddawanych dokładnej selekcji i powstaje z surowców, które przechodzą mnóstwo testów oraz badań jakości. Potwierdzają to specjalne, przyznawane produktom certyfikaty. W przypadku przetworów z linii BIO marki Rolnik jest to certyfikat jakości dla produktów ekologicznych HU-OKO-01 Rolnictwa Europejskiego. Produkty są do nabycia w placówkach handlu tradycyjnego oraz nowoczesnego na terenie całego kraju. Puszka groszku BIO o masie netto 400 g kosztuje ok. 6,00 zł, a kukurydzy super słodkiej o masie netto 340 g – ok. 5,00 zł.

Producent: Rolnik
Więcej informacji na stronie: www.rolnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *