Relacja z Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej

W dniach 21-22 listopada na Stadionie Narodowym odbyła się druga edycja targów pod hasłem Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej.

Zwiedzający mieli okazję uczestniczyć w licznych warsztatach i degustacjach, wysłuchać wykładów ekspertów, jak również wziąć udział w panelach dyskusyjnych. Te ostatnie zorganizowane były w dwóch strefach wykładowych: MED oraz EKO/NATURA. W strefie MED wykłady prowadzili – prof. Bolesław Samoliński, prof. Maciej Kaczmarski, dr Anna Nowicka oraz dr Lidia Ruszkowska . W strefie EKO/NATURA w roli ekspertów wystąpili –  Danuta Myłek, Emilia Żurek, dr Mirosław Mastej, prof. Zalasiński i Anna Krasucka.

Każdy, kto odwiedził targi, mógł zapoznać się z bogatą ofertą wystawców odkrywając dla siebie i swojej rodziny nowe produkty oraz smaki. Możliwy był także zakup produktów w promocyjnych cenach.

Swoje ciekawe odkrycia, szerzej, zaprezentujemy na naszym portalu w najbliższym czasie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, które w tym roku przygotowane zostały w dwóch strefach warsztatowych. Było BEZGLUTENOWO, VEGE, a przede wszyst­kim ZDROWO.

Warsztaty były okazją do spotkań z cenionymi kucharzami, jak również autorami książek. Pojawiła się Katarzyna Jankowska autorka bloga i cyklu książek „Mama Alergika Gotuje”, Mirosław Trymbulak i Jola Słoma, czyli niepowtarzalne Atelier Smaku, dr Schar, Joanna Anger i Anna Piszczek – autorki książki „AlaAntkowe BLW (bobas lubi wybór)”, Marta Szloser i Wanda Gąsiorowska – autorki książek „Kuchnia polska bez pszenicy” oraz „Święta bez pszenicy”. Premierową książkę „Święta bez pszenicy” prezentowaliśmy w tym tygodniu zobacz zapowiedź książki.

Stoiska Alab Laboratoria, Centrum Alergomed, Fundacja Alabaster oraz Fundacja Pokonać Alergie oferowały bezpłatne konsultacje.

Ważnym elementem targów było bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy organizowane w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-informacyjnego „Przygotuj się na wstrząs!”, wspieranego przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Celem Programu jest edukacja społeczeństwa, pacjentów i ich rodzin w zakresie przyczyn anafilaksji oraz zasad postępowania w chwili wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Kampania ma pomóc w szybkim i trafnym rozpoznawaniu objawów oraz prawidłowym udzieleniu pomocy osobie, u której rozwija się wstrząs anafilaktyczny.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających były konkursy z cennymi nagrodami.

Poniżej fotorelacja z targów:

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *