Puszki pełne zdrowia

Linia produktów Rolnik Vital została poszerzona o fasolki soi oraz orkisz. Obie nowości cechuje prosty skład, naturalny smak oraz bogactwo cennych składników odżywczych, do których należy przede wszystkim białko.

Inspiracją dla pierwszej z nowych propozycji była kuchnia azjatycka. Fasolki soi sprawdzą się w wielu typowych dla niej daniach, odmienią także smak tradycyjnych polskich specjałów. Można je dodawać do zup (w tym do zupy fasolowej), sałatek i dań jednogarnkowych (takich jak fasolka po bretońsku). Można też zjeść w formie wartościowej przekąski. Soja obfituje bowiem w dobrze przyswajalne białka, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B oraz izoflawony.
Wiele cennych składników odżywczych kryją też w sobie ziarna orkiszu. Są wśród nich mikro i makroelementy, takie jak: żelazo, miedź, magnez, fosfor, potas, cynk, selen, witaminy PP, B6 i kwas foliowy. Zboże to obfituje także w białko, węglowodany złożone (w tym błonnik), nienasycone kwasy tłuszczowe oraz rodanid – substancję o właściwościach antybiotycznych. Dzięki temu ziarna orkiszu reguluje metabolizm, pomagają w produkcji hormonów i budowaniu silniejszych kości, poprawiają krążenie, wspomagają system odpornościowy i trawienny, obniżają też poziom cukru oraz złego cholesterolu we krwi. Na bazie orkiszu marki Rolnik można szybko (bez konieczności wielogodzinnego moczenia ziaren) przygotować wiele smacznych, zdrowych i sycących potraw dla całej rodziny. W ramach ciekawostki dodajmy, że orkisz był podstawą diety gladiatorów oraz uczestników igrzysk, którzy czerpali z niego siłę na wiele godzin walki.

Opakowania i dostępność
Debiutujące na rynku propozycje z linii Rolnik Vital zapakowane zostały w puszki z funkcją easy-open. Zawierają one 150 g produktu netto i kosztują ok. 2,30 zł i są do kupienia w sklepach (zarówno tych zsieciowanych, jak i niezależnych) na terenie całego kraju. Nowości, choć reprezentują kategorię tzw. warzyw konserwowych, to mają w pełni naturalny, prosty skład. W puszkach znajdują się tylko fasolki soi lub ziarna orkiszu oraz woda i sól.

Producent: Rolnik
Więcej informacji ba stronie: www.rolnik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *