Przyjemniej razem: Costa Coffee i Ptasie Mleczko® łączą siły

Costa Coffee i Ptasie Mleczko® doskonale wiedzą o tym, że… przyjemniej razem! Z połączenia tych dwóch znanych i lubianych marek powstały inspirowane napojami Costa Coffee limitowane smaki pianek Ptasie Mleczko®, które 13 kwietnia zadebiutowały na rynku. A już od 10 maja w Costa Coffee zagoszczą niesamowite napoje Caffè Frappé oraz Słony Karmel Shake z dodatkiem pianek Ptasie Mleczko®, które będą smakowitą propozycją z letniej oferty kawiarni. 

Relacje to jeden z głównych czynników, który sprawia, że czujemy się szczęśliwi. Razem przyjemniej jest doświadczać, odkrywać i dzielić się radościami. W duecie świat smakuje lepiej, szczególnie jeśli jest to takie słodkie połączenie, jak Costa Coffee i Ptasie Mleczko®.

“Przyjemniej razem” to hasło, które doskonale odzwierciedla współpracę Costa Coffee i Ptasie Mleczko®. Aromatyczna kawa Costa Coffee i lekka, słodka pianka Ptasie Mleczko® tworzą duet idealny. Dzięki temu napoje Costa Coffee i Ptasie Mleczko® dostarczą nowych wrażeń smakowych – mówi Agnieszka Bobrukiewicz, Commercial Marketing Director w Costa Coffee. Nasza oferta jest wynikiem wielu miesięcy wytężonej pracy, od inspirującej wymiany doświadczeń do wspólnego testowania receptur. Zależało nam na tym, aby finalny produkt zaspokoił nawet najbardziej wymagające podniebienia – dodaje Bobrukiewicz.

Firmy rozpoczęły współpracę na początku 2022 roku. Ptasie Mleczko® i kawiarnie Costa Coffee Polska S.A.  wypracowały w tym czasie równoległe oferty, wzajemnie się inspirując. Celem była wspólna wymiana doświadczeń i kompetencji oraz wzajemne wsparcie obu marek, by stworzyć produkty trafiające w potrzeby konsumentów.

Widzimy spory potencjał w kooperacji z innymi markami, również tymi o odmiennym od naszego profilu działalności. Stale poszukujemy zaskakujących połączeń, dlatego z otwartością podchodzimy do przyszłych współprac w tym zakresie. Kooperacja z Costa Coffee to efekt wielomiesięcznej, wspólnej pracy nad recepturami produktów. Jesteśmy przekonani, że klienci – szczególnie miłośnicy duetu idealnego, jakim jest bez wątpienia kawa i słodycze – odnajdą w tej ofercie podwójną porcję przyjemności  – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierowniczka Komunikacji Korporacyjnej w firmie Wedel.

Smaki Costa Coffee zamknięte w piance Ptasie Mleczko®

Ptasie Mleczko® Caffè Frappé to idealna propozycja dla miłośników mrożonej kawy. Pianki Ptasie Mleczko® Caffè Frappé zawierają kawę, przyrządzoną na bazie niepowtarzalnej, autorskiej mieszanki Signature Blend, której receptura pozostaje niezmienna od ponad 50 lat. Z kolei Ptasie Mleczko® Słony Karmel Shake to zamknięty w aksamitnej piance smak oryginalnego napoju Costa Coffee ze słonym karmelem w roli głównej.

Limitowana edycja pianek Ptasie Mleczko®, inspirowana napojami Costa Coffee, dostępna jest w nowej odsłonie graficznej, która łączy identyfikację wizualną obydwu marek.

Ptasie Mleczko® zanurzone w napojach Costa Coffee

Współpraca Costa Coffee i Ptasie Mleczko® to zapowiedź letniej oferty kawiarni. Królować w niej będą dwa niesamowite smaki napojów Caffè Frappé i Słony Karmel Shake z dodatkiem pianek Ptasie Mleczko®.

Letnie napoje muszą pobudzać i jednocześnie orzeźwiać, dlatego nowe propozycje napojów, powstałe w ramach współpracy Costa Coffee i Ptasie Mleczko®, są idealne na upalne dni. Caffè Frappé z dodatkiem Ptasie Mleczko® to mrożona kawa na bazie espresso, zwieńczona bitą śmietaną i dopełniona lekką pianką Ptasie Mleczko®. Kawa w tym wariancie zaskakuje delikatnym i jedynym w swoim rodzaju smakiem. Dla tych, którzy latem poszukują alternatywy dla kawy, Costa Coffee przygotowała również napój Słony Karmel Shake z dodatkiem Ptasie Mleczko® bez kawy. To słodycz, która przełamana została słonym karmelem w postaci mrożonego shake’a z pianką Ptasie Mleczko®.

 

Oferta letnia Costa Coffee dostępna będzie w kawiarniach od 10 maja. Od 5 maja członkowie Costa Coffee Club będą mieli okazję spróbować przedpremierowo nowych smaków sygnowanych znakiem Costa Coffee i Ptasie Mleczko®. A ci, którym smaki Costa Coffee i Ptasie Mleczko® szczególnie przypadną do gustu, będą mogli rozkoszować się tą przyjemnością dłużej, ponieważ pianki Ptasie Mleczko® Caffè Frappé i Słony Karmel Shake będzie można nabyć także w kawiarniach Costa Coffee. Wyjątkowe zestawy Ptasie Mleczko® i kawa Costa Coffee 200g już od końca kwietnia pojawią się na półkach sklepowych, aby konsumenci mogli cieszyć się pysznym połączeniem także w domu.


 

O Costa Coffee:  

Brytyjska sieć kawiarni Costa Coffee, należąca do koncernu Coca-Cola, jest obecna w Polsce od 2012 roku. Posiada 130 obiektów i jest największą siecią kawiarni w naszym kraju. Lokale Costa Coffee usytuowane są przy największych ulicach oraz centrach handlowych w dużych i średnich miastach. Od lutego 2023 r. zarządza nimi, w ramach masterfranczyzy, Lagardère Travel Retail – globalny operator powierzchni handlowych z siecią blisko 5 tys. sklepów w 42 krajach i regionach. W Polsce Lagardère Travel Retail ma ok. 1000 lokali pod 40 różnymi brandami, takimi jak Inmedio, Relay, Aelia Duty Free, 1Minute, Hubiz.

Historia Costa Coffee sięga 1971 roku, gdy pochodzący z Włoch bracia Sergio i Bruno Costa założyli pierwszą kawiarnię w Londynie, w której kawa przyrządzana była na bazie ziaren niepowtarzalnej, autorskiej mieszanki Mocha Italia. Tym samym rozpoczęli działalność w Wielkiej Brytanii pod nazwą Costa.Costa Coffee jako jedyna sieć kawiarni na świecie posiada własną palarnię kawy, która znajduje się w Londynie. Ziarna kaw wypalane są metodą wolnego palenia, dzięki czemu wydobyty aromat jest pełniejszy, a smak głębszy. Warto podkreślić, że kryteria Costa Coffee są wyjątkowo wymagające, ponieważ jedynie 1% kawy wyprodukowanej na świecie spełnia warunki, by znaleźć się w mieszance ziaren Mocha Italia. Wykorzystywane ziarna w 100% pochodzą z plantacji posiadających Rainforest Alliance Certifed™, które wspierają ochronę lasów deszczowych.

W kawiarniach Costa Coffee proces przygotowania kawy jest w pełni kontrolowany – od pozyskania ziaren, przez ich kompozycję i proces wolnego wypalania, aż po przygotowanie kawy przez wyszkolonych baristów. Costa Coffee gwarantuje najwyższej jakości kawę, bogate, różnorodne menu oraz profesjonalną obsługę. W ofercie znajdują się zestawy śniadaniowe, desery, ciasta oraz sezonowe kawy. Menu kawiarni jest stale rozszerzane i modyfikowane tak, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających gości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *