Przekaż 1% dla rodzin z SOS Wiosek Dziecięcych

„To nie jest moje boisko” – te słowa padają w spocie promującym akcję 1% podatku dla SOS Wiosek Dziecięcych, a wypowiada je mistrz świata w siatkówce – Krzysztof Ignaczak. Siatkarz spędził na planie cały dzień i zagrał na zupełnie nowym dla siebie boisku. Na jego głowie był dom i gromadka dzieci.

Po zaledwie jednym dniu spędzonym z tą wesołą gromadką, jestem pełen podziwu dla Rodziców SOS, którzy opiekują się porzuconymi i osieroconymi dziećmi w SOS Wioskach Dziecięcych. Ja sam jestem rodzicem dwójki dzieci, ale to zupełnie inna bajka. W jednym domu w Wiosce SOS mieszka pięcioro czy nawet ośmioro dzieci. To ogromne wyzwanie biorąc pod uwagę fakt, że są to dzieciaki po bardzo trudnych przejściach. Rodzice SOS to prawdziwi bohaterowie, którzy codziennie starają się przywrócić dzieciństwo swoim podopiecznym. Bohaterowie już są, teraz pora na nas. Nie wszyscy nadajemy się do tego by zostać Rodzicami SOS, ale wszyscy możemy pomóc przekazując swój 1 % podatku”.- powiedział Krzysztof Ignaczak

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce już od ponad 30 lat opiekuje się dziećmi w Polsce. Środki zebrane w akcji 1% pozwalają pokryć koszty utrzymania, edukacji i leczenia podopiecznych. Pomoc trafia obecnie do blisko 1500 dzieci.

Jeden dzień próbowałem być aktorem, aby zachęcić Polaków do przekazywania 1% podatku. Myślałem, że te trzydzieści sekund nagrania pójdzie nam jak z płatka. Akurat. Zaczęliśmy o 8 rano a rozstaliśmy się koło osiemnastej! Reżyser nie miał dla mnie litości. Najważniejsze, że powstał klip reklamowy, który pomoże osieroconym dzieciom. Ja zgodziłem się bez wahania wziąć udział w tej produkcji i wierzę, że wielu Polaków także bez wahania pomoże dzieciom przekazując 1% podatku” – mówi Krzysztof Ignaczak.

Wioski_plakat_A4
Spoty reklamowe będą emitowane głównie w internecie oraz w kinach. Za produkcję i postprodukcję spotu odpowiedzialne było studio filmowe Dynamo. Materiał wyreżyserował Marek Dawid, zdjęcia zrealizował Michał Popiel-Machnicki, a kreację przygotowała Teresa Biernacka z Fabryki Komunikacji Społecznej. Głosu na potrzeby produkcji użyczyła Barbara Kałużna. W pozyskiwaniu i planowaniu reklam Stowarzyszenie już po raz kolejny wspiera dom mediowy MediaVest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *