Przecier pomidorowy CIRIO

Królem włoskiej kuchni jest oczywiście pomidor –„pomodoro”, co w języku Petrarki i Dantego oznacza złote jabłko. Przywieziony do Europy z Ameryki Południowej szybko zadomowił się w ciepłym klimacie Półwyspu Apenińskiego i stał niezbędny w menu mieszkańców Italii. Wpływ tych warzywa na dania kuchni włoskiej jest niepodważalny. Ich intensywny głęboki smaki wzbogaca wiele potraw, zarówno tradycyjnych jak i bardzo wyszukanych. Pomidory zaskakują wszechstronnością stosowania, można z nich przygotować podstawowy włoski sos, ale odpowiednio doprawione będą również doskonałą marmoladą do serów.

W każdym tradycyjnym włoskim domu zawsze znajdują się: paczka spaghetti, pomidorowa passata, parmigiano reggiano, oliwa z oliwek i świeża bazylia – czyli podstawowe, proste składniki do przygotowania szybkiego smacznego dania. Pomidory, w przeróżnej postaci pojawiają się na stołach przez cały rok. Najlepiej smakują oczywiście te świeże, zebrane w pełni włoskiego lat, soczyste, mięsiste o lekko słodkim smaku. Wybierając gotowe przetwory pomidorowe warto sięgnąć po te najlepsze, gęste, aromatyczne, przygotowane w stu procentach z warzyw dojrzewających w ciepłym słońcu Półwyspu Apenińskiego.

Pomidory z historią

Ekspertem w przetworach pomidorowych jest Cirio – włoska marka, należąca obecnie do grupy Conserve Italia, a w Polsce dystrybuowana przez firmę North Coast. Jej produkty od ponad 160 lat rozpieszczają podniebienia klientów na całym świecie – od Liverpoolu po Sydney.

Dziś polecamy Wam: Przecier pomidorowy marki CIRIO

Aksamitny, delikatny przecier pomidorowy, przygotowany z włoskich pomidorów, przecieranych prze sito o bardzo małych oczkach.

Passata Verace doskonale sprawdzi się w przygotowanua sosów, dań mięsnych, ryżu i wszystkich dań wymagających dłuższego czasu gotowania.

Produkt nie zawiera konserwantów.

Po otwarciu należy go przechowywać w lodówce w temp. 0-0,5 °C, spożyć w ciągu 3 dni.

Wygodne opakowanie 350g.

Zapraszamy Was na stronę marki: www.cirio1856.pl

CIRIO Przecier pomidor. 350g 8001440120244

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *