Proste patenty na czystą podłogę

Jak większość z Was do mycia podłóg najczęściej używamy mopów, które są bardziej higieniczne, a przed wszystkim o wiele wygodniejsze niż zwykła ścierka, bo nie trzeba ciągle się schylać żeby je wyciskać. Zrobiliśmy sondę wśród znajomych i okazało się, że najbardziej popularne są mopy z wiaderkiem. Wśród wielu dostępnych na rynku marek i modeli każdy ma swój ulubiony, ale może warto czasem spróbować nowych rozwiązań?

W ostatnich dniach mieliśmy okazje sprawdzić w praktyce dwa produkty marki Vileda, Były to zestaw Ultramax złożony z mopa i wiaderka oraz mop 1-2 Spray Max ze spryskiwaczem. Dzielimy się z Wami naszymi wrażeniami z tych testów.

Dla wielbicieli gadżetów i szybkiego sprzątania

Mop 1-2 Spray Max ze spryskiwaczem pozwala szybko przemyć zabrudzone powierzchnie. W przypadku tego modelu wodę* lub płyn do czyszczenie podłogi wlewa się bowiem do specjalnego pojemnika zamontowanego w dolnej część urządzenia. Co ważne, pojemnik można w bardzo prosty sposób zdjąć, uzupełnić i włożyć z powrotem. Naciskając przycisk na rączce uruchamiamy spryskiwacz, który równomiernie rozprowadza płyn na podłodze. Jego ilość możemy kontrolować i dostosować do własnych potrzeb. Po namoczeniu powierzchni pozostaje nam już tylko ją przetrzeć.

W tym miejscu należy się kilka słów na temat nakładki mopa. Otóż, została ona wykonana z mikrofibry, dzięki czemu jest wyjątkowo chłonna, nie pozostawia smug ani zarysowań. Jednocześnie skutecznie usuwa nawet najbardziej uciążliwie zabrudzenia – pomocne są w tym specjalne lekko szorstkie, czerwone włókna. Nakładkę można też łatwo założyć oraz zdjąć, ponieważ z jednej strony posiada rzepy. Zdejmując brudną nakładkę nie musimy też dotykać całej jej powierzchni – wystarczy chwycić za umieszczony z boku uchwyt. Kolejną zaletą jest możliwość wielokrotnego prania nakładki w pralce. Na uwagę zasługuje też fakt, że jest ona dwustronna. Dzięki temu mamy możliwość wyczyszczenia nią dwukrotnie większej powierzchni niż w przypadku nakładki jednostronnej.

Mop doskonale sprawdził się na każdym rodzaju podłóg – zarówno na płytkach, jak i na panelach. Obrotowa głowica, która zwiększa zakres ruchów w prawo i w lewo sprawiła, że w trakcie sprzątania udało się nam dotrzeć do różnych zakamarków ukrytych np. pod meblami. Nawet wtedy, gdy drążek mopa niemal leżał na podłodze, podstawa wciąż przylegała do czyszczonej powierzchni!

Musimy przyznać, że największą frajdę podczas testów miały… dzieci. Główną atrakcją był dla nich oczywiście spryskiwacz. Całe szczęście, że pojemnik dołączony do urządzenia ma naprawdę dużą pojemność (750 ml) i po zabawie w sprzątanie została w nim jeszcze całkiem duża ilość płynu.

Podsumowując, mop przeszedł próbę dziecięcych raczek, sprawdził się zarówno podczas usuwania punktowych zabrudzeń, które pojawiły się niejednokrotnie po powrocie ze spaceru, jak i w trakcie sprzątania całego domu i mycia dużych powierzchni. Ze względu na fakt, że jest to model bez wiaderka i w związku z tym zajmuje niewiele miejsca sprawia, że szczególnie polecamy go właścicielom małych mieszkań.

Cena mopa Vileda 1-2 Spray Max : 79,90 zł

*Test przeprowadzony przez BMA-Labor GbR (niezależny, akredytowany instytut badań mikrobiologicznych i immunologicznych) udowodniły, że mop usuwa 99% bakterii Escherichia coli i Staphylococcus aureus występujących w domu przy użyciu samej wody.

Dla tradycjonalistów, którzy cenią wygodę

Zestaw Ultramax – mop + wiaderko przypadnie do gustu wielbicielom klasycznych, ale też funkcjonalnych rozwiązań. Specjalne wzmocnione zaczepy na nakładce pozwalają wyżymać mop tak jak się woli, czyli ręcznie lub w wiadrze.

Nakładka (podobnie jak w przypadku modelu opisanego wcześniej) posiada mikroaktywne włókna w dwóch kolorach – białe zapewniają czystość bez smug i zarysowań nawet w przypadku najdelikatniejszych powierzchni; czerwone doskonale radzą sobie z uporczywym brudem i drobinami bez konieczności stosowania detergentów. Efektywność działania mopa zwiększają wyprofilowane punkty nacisku na spodzie (tzw. power zone).

Testowany przez nas model sprawdził się na płytkach w kuchni i łazience, a także na panelach w salonie (można go też używać na podłogach wykonanych z drewna). Jego dużym plusem okazał się teleskopowy drążek, który mogliśmy rozsuwać do najwygodniejszej dla siebie długości w przedziale od 80 do 140 cm. Wart docenienia jest też specjalny przycisk na padzie mopa, który umożliwia szybkie jego złożenie (poprzez kliknięcie stopą) w momencie, gdy chce się wypłukać go w wiadrze. Zdjęcie oraz wymiana samej nakładki również są bezproblemowe – wystarczy odpiąć cztery klipsy za pomocą, których się ją mocuje.

Mop można przechowywać wraz z wiadrem lub powiesić na ścianie – umożliwia to odpowiednie zakończenie drążka. Samo wiadro także jest poręczne i niezbyt duże (ma 38 cm wysokości i 30 cm szerokości). Jego niewątpliwy atut stanowi specjalistyczna wyciskarka pozwalająca na dokładne odsączenie nakładki z nadmiaru płynu.

Cena zestawu Vileda Ultramax – mop + wiaderko: 98 zł

 

Produkty marki Vileda można zakupić na stronie: www.sklep.vileda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *