Pomyśl zanim wyrzucisz – współpraca marki Whirlpool i Banków Żywności

Whirlpool od września br. wspiera akcję „Nie marnuj jedzenia” prowadzoną przez Federację Polskich Banków Żywności. Głównym założeniem współpracy jest wspólna edukacja w temacie niemarnowania żywności oraz jej prawidłowego przechowywania.


W ramach kooperacji zostały zorganizowanie czterodniowe warsztaty, podczas których szef Akademii Kulinarnej Whirlpool – Marco Ghia – przeprowadził szkolenie dla Kadry Banków Żywności, którego głównym tematem było ekonomiczne gotowanie. Wspólnie został opracowany także poradnik poświęcony niemarnowaniu żywności zawierający informacje o skali marnowania jedzenia na świecie. Będzie on dystrybuowany
przez 32 Banki Żywności zrzeszone w Federacji.

a

W dniach 10-11 oraz 14-15 września br. w Akademii Kulinarnej Whirlpool, mieszczącej się w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie, przeprowadzone zostały warsztaty dla 33 osobowej grupy koordynatorów Działań Towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, realizowanego przez Federację Polskich Banków Żywności. Celem warsztatów było podniesienie kompetencji trenerskich uczestników w zakresie ekonomicznego gotowania, planowania zakupów, a w rezultacie niemarnowania żywności i jej wartości odżywczych. Spotkania przeprowadził Marco Ghia, Szef Akademii Kulinarnej Whirlpool w Warszawie. Uczestnicy warsztatów zdobyli wiedzę, dzięki której będą mogli ją przekazywać dalej osobom potrzebującym na terenie całej Polski.

Whirlpool i Federacja Polskich Banków Żywności przygotowały wyjątkowy poradnik pt. „Jak nie marnować żywności”. To kompendium wiedzy, w którym zostały zawarte najważniejsze wskazówki oraz rady: jak zredukować liczbę wyrzucanego jedzenia, w jaki sposób je zaoszczędzić oraz jak odpowiednio przechowywać produkty. W poradniku znajdują się również informacje na temat skali marnowania jedzenia na świecie, a także terminach przydatności do spożycia. Broszurę wzbogacają przepisy Marco Ghia, pokazujące jak wyjątkowe i smaczne dania można ugotować z resztek, unikając dzięki temu wyrzucania np. czerstwego chleba. Każdy z uczestników warsztatów dostarczy pakiety poradników do Banku Żywności i partnerskich organizacji charytatywnych w swoim regionie.

IMG_8137
„Współpraca z Bankami Żywności to dla firmy Whirlpool niesamowite doświadczenie. Połączyliśmy siły w temacie przechowywania żywności, który zarówno nam jak i Federacji jest bardzo bliski. Zdajemy sobie sprawę, jak dużą rolę odgrywa w prowadzeniu gospodarstwa domowego, dlatego nasze lodówki z nowej linii Supreme No Frost są wyposażone dwa niezależne systemy No Frost – osobny dla chłodziarki i osobny dla zamrażarki. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia idealną kontrolę temperatury oraz optymalny poziom wilgotności w chłodziarce, dzięki czemu na ściankach lodówki nie osadza się szron, a przechowywana żywność pozostaje dłużej świeża i nie wysycha.” – mówi Beata Trzcińska Brand & Digital Team Leader – Whirlpool Polska.

Federacja Polskich Banków Żywności to Organizacja Pożytku Publicznego (KRS 0000063599). Jesteśmy wspólnotą 32 Banków Żywności. Ratujemy żywność przed zmarnowaniem. Wspieramy żywnością osoby najbardziej potrzebujące w Polsce. 

Naszą misję realizujemy przez pozyskiwanie produktów spożywczych od producentów żywności. Pozyskujemy także nadwyżki żywności od sieci handlowych. Realizujemy Europejski Program Pomocy Żywnościowej. Organizujemy zbiórki żywności. Prowadzimy programy edukacyjne o tym, jak zapobiegać marnowaniu jedzenia i racjonalnie się odżywiać. W 2014 roku Banki Żywności wsparły ponad 1,3 mln osób potrzebujących w Polsce  przekazując łącznie ponad 47 000 ton żywności na cele społeczne. Oznacza to pomoc żywnościową od Banków Żywności w postaci 12 tirów żywności dziennie.  Pomoc przekazaliśmy do 3 800  organizacji i instytucji społecznych takich jak: jadłodajnie, świetlice środowiskowe, noclegownie i domy dla bezdomnych, ośrodki wychowawcze, hospicja, ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domy dziecka oraz innych instytucji zajmujących się pomocą osobom potrzebującym.

W Polsce 2,8 miliona osób, żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, oznacza to, że na miesięczne utrzymanie dysponują kwotą mniejsza niż 551 zł. Jednocześnie 9 milionów ton żywności marnuje się. Rozwiązujemy ten paradoks.  Pomagaj z nami lub pomóż nam pomagać!  www.bankizywnosci.pl

IMG_7903 

O Akademii Kulinarnej Whirlpool.

Akademia Kulinarna Whirlpool w Warszawie mieści się w awangardowej przestrzeni kulturalno-biurowej na terenie praskiego kompleksu Soho Factory, na ulicy Mińskiej 25. Włoscy gospodarze tego wyjątkowego miejsca – Marco Luca Ghia oraz Emilliano Castagna – zapraszają na swoje wyjątkowe śródziemnomorskie warsztaty. Oferta w dużej mierze bazuje na inspiracjach kuchnią włoską, lecz znajdziemy w niej również spotkania z kucharzami specjalizującymi się w lokalnej kuchni polskiej czy przysmakach z dalekich krajów. Dodatkowy i wyjątkowym elementem są degustacje win prowadzone przez profesjonalnych sommelierów.

Akademia Kulinarna Whirlpool we Wrocławiu. Szefem kuchni jest Justyna Pląskowska – prowadzi warsztaty z zakresu zdrowego żywienia oraz samodzielnego kreowania sztuki kulinarnej. Zachęca dzieci i najbardziej wymagających konsumentów do spożywania naturalnych potraw, pokazując, że pojęcie Slow Food, to przede wszystkim zabawa w towarzystwie witamin i najważniejszych mikroelementów. Oferta wrocławskiej akademii jest niezwykle szeroka. Od kursów dla dorosłych, amatorów i profesjonalistów, przez warsztaty dla dzieci, spotkania integracyjne, urodziny, spotkania autorskie po warsztaty baristyczne oraz sommelierskie.

Akademia Kulinarna Whirlpool dysponuje nowoczesnym zapleczem kuchennym wyposażonym w najwyższej klasy sprzęty do zabudowy marki Whirlpool. Wszystkie urządzenia wyposażone są w 6-ty Zmysł, inteligentną technologię, która zapewnia idealną skuteczność i doskonałe rezultaty. Unikatowe wzornictwo, które idzie w parze z funkcjonalnością obsługi, dopełnia całości i sprawia, że przestrzenie Akademii Kulinarnej Whirlpool posiadają niepowtarzalny wygląd. A goście Akademii czują się tam komfortowo i wracają, by przeżyć nowe przygody kulinarne pod czujnym okiem naszych mistrzów kuchni.

Więcej informacji o Akademii Kulinarnej Whirlpool na www.akademiakulinarnawhirlpool.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *