Pomaganie to nic trudnego

Doskonale wiedzą o tym kliencie Rossmanna, którzy od czterech lat niosą pomoc potrzebującym. W tym roku trafiła ona m.in. do dzieci, osób chorych i niepełnosprawnych, służby zdrowia oraz schronisk dla zwierząt. Jak włączyć się w tę pomoc?

Wystarczy mieć aplikację Rossmann PL i skanować ją robiąc zakupy w drogeriach. Tym sposobem zbieramy punkty, które pod koniec roku zamieniają się w tony pieluch, mydła czy karmy dla zwierząt, trafiające do konkretnych organizacji.

W ramach tegorocznej edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” klienci Rossmanna zebrali 5 milionów złotych. Większość tej kwoty (4 miliony złotych) trafiła do 18 tysięcy dzieci, 19 tysięcy osób chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących, a także ponad 7 tysięcy zwierzaków – podopiecznych schronisk. Ponieważ ten rok był nietypowy, firma Rossmann podjęła decyzję, by 1 milion złotych przeznaczyć na zakup kremów do rąk dla pielęgniarek, lekarzy i ratowników z 93 szpitali walczących z epidemią.

W przyszłym roku akcja będzie kontynuowana pod hasłem „Pomagamy jak umiemy kobietom”. Uzyskana dzięki niej wsparcie trafi m.in. do domów samotnej matki i matek niepełnosprawnych dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *