Poczuj się jak właściciel winnej piwniczki

Jedną z tajemnic głębi smaku i aromatu wina jest jego prawidłowe przechowywanie. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zaaranżowanie piwnicy rodem z burgundzkiej czy też toskańskiej posiadłości, co w polskich warunkach jest to mało realne. Alternatywne i zdecydowanie bardziej dostępne rozwiązanie to chłodziarka do wina MPM-48-CW-47.

Niezależnie od tego czy jesteśmy kolekcjonerami wina, czy też często otrzymujemy ten trunek w prezencie, warto przechowywać go tak, by nie zakłócić procesu jego dojrzewania i nie dopuścić do utraty jego walorów. Kuchenne szafki czy kredensy zdecydowanie się do tego nie nadają. Lodówka na czas dłuższy niż doba lub dwie także się nie sprawdza. Wino wymaga bowiem odpowiedniej temperatury i wilgotności, nie lubi też światła ani drgań generowanych np. przez sprężarkę. Jeśli chcemy cieszyć się pełnią smaku i aromatu swoich zapasów, to powinniśmy zainwestować w specjalny sprzęt, w którym będziemy ten szlachetny trunek składować.

Na straży jakości
W tej roli sprawdzi się nowy model chłodziarki do wina marki MPM. Dzięki regulacji temperatury (zakres: 11-18°C) oraz odpowiedniemu zaciemnieniu wnętrza zapewnia ona trunkowi właściwe warunki do leżakowania. W tym miejscu warto zaznaczyć, że zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, a także jej wahania, mogą uruchomić niekorzystne procesy biochemiczne w winie. Oczywiście każdy gatunek rządzi się swoimi prawami, jednak ogólnie przyjęte zasady głoszą, że wina białe, różowe i musujące preferują chłodniejsze otoczenie. Z wina czerwonego natomiast głębię smaku wydobędziemy wtedy, gdy będzie ono przechowywane w temperaturze nie niższej niż 15-18°C. Wilgotność powietrza to kolejny ważny element, o którym należy pamiętać. By nie skrócić potencjalnej długości życia wina nie powinna być ona ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Za idealny uznaje się ok. 65-80%, a MPM 48-CW-47 zachowuje wilgotność komory na poziomie 50-70%.

Stylowa skrytka
Chłodziarka MPM ma nowoczesny, elegancki design. Czarna obudowa, minimalistyczny ekran LCD i panel sterowania elektronicznego, sprawiają, że urządzenie z łatwością wpasuje się w każde otoczenie. We wnętrze chłodziarki znajduję trzy półki z jasnego drewna,  które nie tylko atrakcyjnie wyglądają, ale umożliwiają prawidłowe ułożenie butelek. Dzięki przechowywaniu w pozycji poziomej korek jest nieustannie zanurzony w winie i nie wysycha. Nawilżony, zapobiega obecnością tlenu w butelce, która prowadzi do destrukcji walorów smakowych i zapachowych. Atutem chłodziarki są też niewielki gabaryty (43 cm szerokości x 51 cm wysokości x 48 cm głębokości), dzięki którym zmieści się ona w niemal każdej kuchni czy salonie. Pojemność całkowita modelu MPM-48-CW-47 to 48 l, a zatem wystarczająco dużo, by przechowywać jednocześnie 16 butelek. Na koniec warto wspomnieć, że drzwi urządzenia mogą być zamontowane po prawej lub lewej stronie, wedle naszego uznania.
Cena chłodziarki do wina MPM-48-CW-47 wynosi 599 zł.

Producent: MPM agd
Więcej informacji na stronie: www.mpm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *