Pistacje – naturalny sposób na stres

Orzechy są źródłem wielu cennych substancji ożywczych. Dlatego Specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia zalecają jeść ich garść każdego dnia. Do diety na pewno warto włączyć pistacje, zwłaszcza te prażone bez soli z linii Helio Natura.

Po pistacje powinny sięgać przede wszystkim osoby, które żyją w stresie i często czują się przemęczone. Orzechy te zawierają bowiem ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego minerały, czyli magnez i potas oraz witaminy B1 i B6. Są one również bogate w witaminę E, miedź i cynk, które chronią komórki przed działaniem wolnych rodników. Ponadto stanowią źródło innych wartościowych składników m.in. fosforu, białka czy błonnika. Warto również dodać, że pistacje należą do najmniej kalorycznych gatunków orzechów.

Niestety na rynku dominują ich solone wersje, a nadmierne spożycie soli ma wiele niekorzystnych skutków m.in. prowadzi do nadciśnienia tętniczego. Na szczęście w sprzedaży są też pistacje Helio Natura, prażone bez dodatku soli i tłuszczu, a dodatkowo – tak jak wszystkie produkty z tej linii – pozbawione konserwantów. Ich niezmącony solą smak powoduje, że idealnie sprawdzają się nie tylko w roli zdrowej przekąski, ale mogą być szeroko wykorzystywane w kuchni (nadają się np. do deserów). Opakowanie zawierające 90 g pistacji kosztuje ok. 11 zł.

Producent: Helio

Więcej informacji na stronie: www.helio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *