Premiera nalewek z Mazurskiej Manufaktury Alkoholi

Uwaga wielbicieli trunków tworzonych rzemieślniczymi metodami. Na rynku debiutują nalewki produkowane przez Mazurską Manufakturę Alkoholi. Do wyboru są dwa ich warianty – Kwaśna Wiśnia oraz Rześka Pigwa.

Nowe nalewki (podobnie jak wprowadzona do sprzedaży niewiele wcześniej Czysta Wódka), powstają w oparciu o tradycyjne receptury, z wykorzystaniem wysokiej jakości spirytusu pszeniczno-żytniego oraz najczystszej wody, czerpanej z własnych mazurskich ujęć. Reprezentują one serię wysokoprocentowych wyrobów kraftowych, a skoro tak, to przy ich produkcji wykorzystuje się rzemieślnicze metody. Kwaśna Wiśnia oraz Rześka Pigwa dostępne są w oryginalnych butelkach z zamknięciem typu swing-top, o pojemności 500 ml. Ich sugerowana cena detaliczna plasuje się w przedziale między 25,99 a 29,99 zł (w zależności od punktu sprzedaży). Mazurska Manufaktura Alkoholi prowadzi obecnie rozmowy na temat wprowadzenia swoich premierowych nalewek z kilkoma ogólnopolskimi sieciami handlowymi, a także lokalnymi hurtowniami i dystrybutorami.


Zaczęło się od piwa
Spółka planuje dalsze poszerzanie oferty wyrobów rzemieślniczych (m.in. dzięki środkom pozyskanym z otwartej emisji akcji). W kolejnych miesiącach dołączyć ma do niej: likier jajeczny, gin oraz bimber z Galindii. Skąd taki pomysł na rozwój portfolio? – Od lat obserwujemy zmieniające się trendy rynkowe i konsumenckie, rosnącą świadomość i otwartość Polaków na nowe smaki i poszukiwanie nowości w ofercie lokalnych producentów. To oczywiście pokłosie rewolucji kraftowej trwającej w segmencie piwa. Naszym celem jest pokazanie szerszej grupie konsumentów, że kraft to nie tylko piwo – mówi Jakub Gromek, główny akcjonariusz i współwłaściciel Mazurskiej Manufaktury Alkoholi. Nie oznacza to jednak, że firma nie z piwem nic wspólnego. Wręcz przeciwnie. To właśnie za jej sprawą wskrzeszone zostało legendarne piwo Jurand. Siedziba Manufaktura znajduje się zaś swoją siedzibę w ponad 100-letnim browarze w Szczytnie, wpisanym na listę zabytków Warmii i Mazur.

Więcej informacji na stronie: www.mazurskamanufaktura.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *