Piekarnik Bosch z funkcją pary = pieczenie na szóstkę

Najnowszy piekarnik do zabudowy marki Bosch z funkcją pary, pozwala dobrać jej dawkę tak, by pieczone w nim ciasta były odpowiednio wilgotne, chleb pulchny, a mięso soczyste wewnątrz i chrupiące na wierzchu. Jednak na tym lista zalet tego urządzenia się nie kończy.

Tradycyjny, domowy i powszechnie znany sposób na zachowanie wilgotności pieczonych potraw to dolewanie do nich co jakiś czas wody, albo wlanie większej jej ilości do żaroodpornego naczynia i umieszczenie go w piekarniku obok dania lub poziom niżej. Istnieją jednak na to bardziej nowoczesne i łatwiejsze sposoby.

Perfekcyjne pieczenie
Idealne efekty pieczenia zapewni najnowszy piekarnik Bosch z serii 6 o symbolu HRG5584S1. Posiada on funkcję pary o dwóch poziomach intensywności: małym (pozwalającym uzyskać  np. soczyste mięso) i dużym (z szybkim wyrzutem pary, wskazanym np. w momencie wyrastania chleba). Możemy na nim ustawić cztery opcje grzania z użyciem pary, w tym opcję regeneracji, dzięki której odgrzejemy upieczone potrawy, nie obniżając ich walorów smakowych. Urządzenie ma też 30 programów automatycznych (połowa z nich wykorzystuje parę), pozwalających przygotować konkretne potrawy. Wtedy pozostaje nam go jedynie wybrać (funkcja AutoPilot) i gotowe.

Perfekcyjna czystość
Tam, gdzie stoi woda łatwo o rozwój bakterii. Mając to na względzie, inżynierowie marki Bosch zadbali o to, by pojemnik na parę cały czas pozostawał higienicznie czysty. Tzw. woda resztkowa, która nie zostanie wykorzystana podczas procesu pieczenia jest odpompowywana. Dzięki temu nie zalega ani w zbiorniku generatora pary, ani w przewodach. Warto również dodać, że piekarnik posiada wewnątrz specjalną nieprzywierającą powłokę EcoClean, która automatycznie absorbuje tłuszcz na tylnej ściance, suficie i bocznych ściankach. W związku z tym, jeśli czyszczenie urządzenia w ogóle jest potrzebne, to przebiega niezwykle łatwo. Piekarnik posiada też łatwy w obsłudze program do odkamieniania.

Cena urządzenie plasuje się na poziomie ok. 3,5 tys. zł.

Producent: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego
Więcej informacji na stronie: www.bosch-home.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *