Orzechy, które mają moc uszczęśliwiania

Krótkie, często szare dni powodują spadek nastroju. Istnieją jednak proste sposoby na to, by pokonać chandrę. Wystarczy regularnie jeść orzechy włoskie, które śmiało można nazwać naturalnymi antydepresantami. Określa je też mianem pożywienia dla mózgu, przy czym nie jest to jedynie zasługą ich kształtu.

 Według naukowców, osoby spożywające 24 gram orzechów włoskich dziennie wykazują większą aktywność, mają więcej energii, lepiej się koncentrują i są bardziej optymistyczne. Orzechy włoskie zawierają bowiem dużo serotoniny, uznawanej za hormon szczęścia, a znajdujące się w nich magnez i tryptofan dodatkowo wspomagają jej wydzielanie. Regularnie sięgając po orzechy włoskie wspomożemy również pracę układu nerwowego oraz mózgu. Wszystko za sprawą zawartych w nich cennych witaminy m.in. z grupy B, składników mineralnych oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Orzechy włoskie stanowią też źródło potasu, fosforu, cynku, miedzi, witaminy E, folianów i błonnika pokarmowego.

Postaw na naturę
Wybierając orzechy włoskie warto postawić na te pozbawione konserwantów oraz pochodzące z ekologicznych polskich plantacji. Takie są właśnie orzechy włoskie z linii Helio Natura. Poza bogactwem składników ważnych dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu i dobrego samopoczucia, pysznie smakują zarówno na słodko, jak i na słono. Chrupiące orzechy włoskie Helio Natura sprawdzają się wyśmienicie nie tylko jako przekąska, ale także dodatek ciast (m.in. wyśmienitego na obecną porę roku ciasta marchewkowego) i przeróżnych deserów. Można je dodawać również do sałatek, zup, musli, porannej owsianki lub przygotować na ich bazie masło orzechowe. Na tym jednak lista kulinarnych zastosowań tego produktu się nie kończy. Połówki orzechów włoskich Helio Natura, które stanowią ponad połowę 100-gramowego opakowania sprawdzą się także w okresie świątecznym. Można je bowiem zastosować do dekoracji ciast, w tym pierników czy tortów.

Więcej informacji o produktach firmy Helio można znaleźć na stronie: www.helio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *