Olej konopny Ol’Vita dla zdrowia i… smaku

Najwyższej jakości, tłoczone na zimno, nieoczyszczone i nierafinowane oleje roślinne to specjalność firmy Ol’Vita. Jednym z produktów dostępnych w jej bogatej ofercie jest olej z nasion konopi siewnej, wyróżniony certyfikatem „Doceń polskie” oraz tytułem „TOP PRODUKT”.

Olej ten wart jest uwagi przede wszystkim ze względu na bogaty i wartościowy skład. Uzyskiwany ze starannie wyselekcjonowanych oraz przebadanych nasion konopi siewnej stanowi cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które – dzięki tłoczeniu na zimno – pozostają w niezmienionej formie. Zawiera także inne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki, takie jak: witaminy K i E, fitosterole, chlorofil oraz fosfolipidy. Jest przy tym w pełni naturalny, nie ma w nim konserwantów ani sztucznych dodatków.

Kto powinien po niego sięgnąć?
Spożywanie oleju konopnego (w zalecanej ilości, czyli jedna łyżeczka dziennie) niesie za sobą wiele korzyści, m.in.:
• wspomaga w chorobach reumatycznych,
• wspiera leczenie chorób na tle nerwowym,
• zmniejsza ciśnienie krwi,
• redukuje poziom „złego” cholesterolu(LDL),
• działa przeciwzawałowo.

Zastosowanie w kuchni
Olej konopny Ol’Vita posiada wyrazisty smak i zapach oraz klarowny zielony kolor. Jest więc nie tylko zdrowym, ale także smacznym dodatkiem do: sałatek, surówek, kasz, makaronów, ziemniaków, ryżu, warzyw, dipów, sosów oraz innych potraw. Dodaje się go do dań serwowanych na zimno lub okrasza po przygotowaniu dania ciepłe.

Opakowanie i sposób przechowywania
Olej konopny Ol’Vita dostępny jest w butelkach z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed niekorzystnym wpływem światła i czynników zewnętrznych. Dzięki najnowszej, zaawansowanej technologii tłoczenia produkt jest zdatny do spożycia przez 12 miesięcy, należy go jednak przechowywać w lodówce.

Sugerowana cena: 26 zł za pojemność 250 ml.

Producent: Ol’Vita
Więcej informacji na stronie: www.olvita.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *