Octy winne włoskiej firmy Monari Federzoni z Modeny

Ocet znany jest od starożytności jako przyprawa i środek konserwujący do mięs, ryb i jarzyn, a przyprawianie potraw octem pobudza przemianę materii. Od tysiącleci ludzie używali octu do pielęgnacji ciała, dodając go do kąpieli oczyszczająco – pobudzających. Takich kąpieli zażywała sama królowa Kleopatra.

Tradycyjny ocet winny otrzymujemy w drodze przedłużonej fermentacji wina gronowego. Zawiera on wartościowe składniki, takie jak enzymy, aminokwasy, a także potas, fosfor i magnez. Spożywanie w codziennej diecie octu winnego podnosi odporność organizmu w walce z infekcjami.

Monari  Ocet winny biały 7%

Ocet biały stosujemy do przyrządzania sosów sałatkowych, marynowania warzyw i owoców.

Monari ocet winny biały 500 ml 7°

Monari  Ocet winny czerwony 7%

Ocet czerwony używamy do marynat, w których moczy się wołowinę, dziczyznę i jagnięcinę.

Monari ocet winny czerwony 500 ml

Monari  Ocet z jabłek

To nie tylko znakomity dodatek smakowy o korzystnym działaniu zdrowotnym. W occie jabłkowym jest około 20 najważniejszych substancji minerałów i mikroelementów. To bogate źródło potasu, wapnia, fosforu i sodu oraz kwasu mlekowego i cytrynowego. Zawarta w occie jabłkowym pektyna poprawia procesy trawienia, obniża poziom cholesterolu we krwi, zapobiega miażdżycy i nadciśnieniu. Ocet jabłkowy zawiera także witaminę E, która neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników- częstą przyczynę przedwczesnego starzenia się organizmu.

Ocet z jabłek jest doceniany przez dermatologów jako środek przeciw alergiczny, oraz leczący dolegliwości skórne. Polecają go również onkolodzy i neurolodzy. Dodawanie do sałatek, dań mięsnych i innych potraw octu jabłkowego przyspiesza trawienie, usuwa złogi w układzie pokarmowym i pomaga rozszczepiać tłuszcze. W rezultacie przyczynia się do utraty nadwagi. Warto również pamiętać, że zawarte w occie z jabłek witaminy (również C) oraz kwas octowy są wrogiem bakterii i drobnoustrojów.

Monari ocet jabłkowy 500 ml

 

Monari octy zestaw

Dystrybutor: Italmex Warszawa Sp. z o.o., ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa, www.italmex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *