Nowości firmy Spontex – Innowacyjne mopy obrotowe Express System i Full Action Compact+

Wyciskanie mopa, wymagające schylania się i moczenia rąk, ciężkie wiaderko czy też smugi powstałe na podłodze – to tylko kilka uciążliwości, które sprawiają, że czyszczenie posadzek staje się żmudne i męczące. Chcecie to zmienić? Przeczytajcie nasz artykuł.

Firma Spontex wprowadziła do sprzedaży dwa ergonomiczne mopy z rotacyjnym systemem wyciskania: Express System oraz Full Action Compact+. Producent zapewnia, że mopy idealnie sprawdzą się do każdego rodzaju podłóg: drewnianych i kamiennych, a także paneli czy terakoty. Końcówki wykonane z mikrofibry mają czyścić dokładnie i skutecznie nawet samą wodą, bez konieczności użycia detergentów.

m_Spontex

Mieliśmy okazję osobiście sprawdzić działanie jednego z dwóch nowych produktów – mopa Express System. Sprzątanie naszych 3 pomieszczeń biurowych, kuchni oraz łazienki zajęło nam dosłownie kilka minut. Było szybko, dokładnie i komfortowo. Poniżej nasze spostrzeżenia:

  • Wszystkie części mopa łatwo złożyć w całość.
  • Wiadro jest duże, stabilne i nie przesuwa się dzięki gumowym nóżkom.
  • Nakładka z mikrofibry (100% Mikrofibra ) łatwo nakłada się na końcówkę mopa dzięki szerokiej gumie.
  • Zanieczyszczenia, które gromadzą się na nakładce podczas sprzątania łatwo usuwają się przy płukaniu w wiadrze dzięki specjalnym rowkom, które są umieszczone po bokach.
  • Obrotowy koszt wbudowany w wiadro ma za zadanie osuszyć nakładkę z nadmiaru wody. I musimy przyznać, że świetnie poradził sobie z tym zadaniem. Zwróciliśmy na to szczególną uwagę ponieważ w większość sprzątanych przez nas powierzchni to panele.
  • Końcówka mopa z nakładką idealnie pasuje do wnęki czyszczącej w wiadrze oraz do obrotowego kosza wbudowanego w wiadro
  • Długość kija jest optymalna na tyle, że wyższe osoby nie muszą się schylać przy sprzątaniu mopem.
  • Zintegrowany system wyciskający wbudowany w kiju uruchamia obracanie kosza dzięki czemu podczas sprzątania omija nas wyciskanie końcówki, moczenie i brudzenie rąk. Wystarczy włożyć końcówkę mopa do wiadra wypełnionego wodą, a następnie wysuszyć ją w koszu poruszając kijem w górę i w dół.
  • Końcówka mopa z nakładką obraca się o 360º i składa się z obu stron dzięki czemu mogliśmy wysprzątać zakamarki pod szafami, do których dawno nie zaglądaliśmy.
  • Nakładka z mikrofibry nie pozostawiła na panelach żadnych smug.

Producent zaleca aby po zakończeniu sprzątania, końcówkę zdjąć i przepłukać w wodzie lub wyprać w pralce w 40 stopniach. Nam wystarczyło przepłukanie pod bieżącą wodą. Nakładka z mikrofibry szybko wyschła.

Standardowa cena mopa Express System to ok. 150 zł. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem mopa to w tym momencie na stronie producenta jest on dostępny w cenie promocyjnej 119zł.

Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda na żywo sprzątanie za pomocą mopa Express System, który mieliśmy okazję przetestować zapraszamy Was do obejrzenia filmu instruktażowego przygotowanego przez firmę Spontex.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&list=PLoaUEJybKURzx72_946Ga4aI0BIoybc5q&v=0iVAyr1ze5Q

.

Poniżej prezentujemy drugą nowość –  Full Action Compact+

System Full Action Compact+ to rozwiązanie dla tych, którzy szukają ergonomicznego i kompaktowego mopa, który będzie nie tylko niezbędnym i skutecznym pomocnikiem przy codziennych porządkach, ale również nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca w kuchni, łazience czy schowku.

Spontex Full Action System_26Zestaw Full Action Compact+ składa się z okrągłego, jednokomorowego wiadra i mopa ze zintegrowanym systemem wyciskania, który uruchamiany jest za pomocą uchwytu wbudowanego w kiju. Jednokomorowe wiadro podzielone jest na dwa poziomy: dolny, wypełniony wodą, w której płuczemy końcówkę oraz górny, gdzie
z kolei końcówka jest osuszana. Tak skonstruowany system ograniczy ilość ewentualnych rozprysków a przede wszystkim skutecznie osuszy końcówkę, co w szczególności jest ważne przy myciu podłóg drewnianych.

Wiaderko jest niezwykle praktyczne i podręczne. Na wewnętrznej ścianie znajduje się miarka, która wskazuje jaka ilość wody jest zalecana do użycia przy sprzątaniu a zamontowana kratka ułatwia kontrolę kierunku odpływu wody podczas płukania. Na spodzie wiadra rozmieszczone są cztery gumowe nakładki zapewniające jego lepszą stabilność. Dodatkową zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości samego wiaderka. Jego ścianki są gładkie i nie posiadają żadnych zakamarków, w których to zazwyczaj gromadzi się brud, kurz i piasek. Po zakończeniu sprzątania wystarczy przetrzeć komorę wiaderka lekko wilgotną gąbeczką, aby usunąć pozostałości.

Okrągła końcówka mopa z frędzelkami wykonana jest z wysokiej jakości mikrofibry, umożliwia mycie podłogi również bez użycia detergentów.

­

Cena Full Action Compact+: ok. 100 zł.

Spontex Full Action System_2

***

MAPA SPONTEX

Nazwa firmy powstała z połączenia dwóch marek o długoletniej tradycji:

Marka MAPA powstała w 1948 roku we Francji. Specjalizuje się w produkcji rękawic.

Marka SPONTEX została założona w 1932 roku i jest międzynarodową marką branży artykułów do utrzymania czystości. Obie marki działały osobno do momentu ich połączenia w 1997 roku, w celu wspólnego działania na rynku produktów do sprzątania. Główna siedziba firmy znajduje się we Francji. Na polskim rynku Mapa Spontex dynamicznie rozwija swoją działalność od 2000 roku, oferując jedną z najszerszych gam produktów do utrzymania czystości. W 2010 roku firma została przejęta przez amerykański koncern Jarden, właściciela wielu znanych marek na całym świecie. Już ponad 80 lat marka Spontex reprezentuje znak wysokiej jakości produktów przeznaczonych dla gospodarstw domowych, takich jak gąbki, ścierki, mopy, miotły, rękawice i inne akcesoria niezbędne do utrzymania czystości oraz ochrony dłoni. Dzięki ofercie produktów o specjalnych właściwościach i przeznaczeniu, można posprzątać szybko, wygodnie i efektywnie.

Według przeprowadzonych badań, Spontex w Europie jest najczęściej kupowaną przez konsumentów marką akcesoriów do sprzątania (* Źródło: udziały rynkowe wg Nielsen, z wyłączeniem marki własnej. Dane skumulowane za rok 2014 dla produktów z kategorii: rękawice, ścierki, zmywaki na rynkach: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania.)

www.spontex.pl https://www.facebook.com/SpontexPolska?ref=ts&fref=ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *