Nowość od pioniera w dziedzinie slow-cookerów

Firma DLF – autoryzowany importer i dystrybutora urządzeń marki Crock-Pot w Polsce, wprowadza do oferty wolnowar z misą o pojemności 3,5 l, w którym można wygodnie przygotowywać potrawy dla czteroosobowej rodziny. Urządzenie wyróżnia się też atrakcyjnym wyglądem.

Nowy wolnowar Crock-Pot, oznaczony symbolem CSC059X jest urządzeniem cyfrowym. Za pośrednictwem przycisków na jego panelu ustawiamy tryb gotowania (LOW lub HIGH) oraz czas przygotowywania potrawy (od 30 min. do 20 h). O postępach pracy poinformuje cyfrowy zegar. Urządzenie posiada również automatyczną funkcję podgrzewania, która po określonym czasie aktywuje ten tryb, aby danie pozostało ciepłe po zakończeniu jego przygotowywania.

Funkcjonalność i elegancja
Jak każdy wolnowar składa się on z korpusu oraz misy, w której przygotowywana jest potrawa. Pierwszy z wymienionych elementów w przypadku najnowszego reprezentanta marki Crock-Pot oferowany jest w srebrnym odcieniu z miedzianymi elementami – rączki oraz obwódka cyfrowego panelu. Z kolei kamionkowa misa o pojemności 3,5 l została wyposażona w wygodną, uchylaną pokrywę, która pomoże utrzymać porządek w kuchni. Naczynie może być stosowane także w piekarniku, jeżeli przepis wymaga np. zapieczenia potrawy w wysokiej temperaturze. Po gotowaniu misę można umyć również w zmywarce.

Zalety powolnego gotowania
Pierwsze wolnowary (nazywane też slow-cookerami), powstały w latach 70. XX wieku, a ich twórcą była marka Crock-Pot. Urządzenia te wykorzystują technikę slow cookingu,  polegającą na poddawaniu składników potrawy długotrwałej obróbce termicznej w temperaturze nieprzekraczającej 100°C. Pozwala to wydobyć z produktów głębię smaku i aromatu, a tym samym zredukować ilość używanego tłuszczu i przypraw takich jak sól oraz zachować w nich więcej wartości odżywczych. Warto również dodać, że wolonowary, mimo że pracują przez dłuższy czas zużywają mniej energii niż tradycyjne piekarniki, przy czym ta różnica może dochodzić do 75%.

Sugerowana cena katalogowa srebrno-miedzianego wolnowaru Crock-Pot z misą o pojemności 3,5 l, oznaczonego symbolem CSC059X wynosi 379 zł.

Producent: Newell Brands
Importer i dystrybutor: DLF
Więcej informacji na stronach: www.dlf.pl oraz www.crockpot.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *