Nowe wysokogatunkowe kawy Tchibo: Barista Espresso i Caffe Crema

Każdy koneser kawy dobrze wie, że smak i aromat to podstawa, ale tak naprawdę w kawie liczą się detale – każde ziarno, sposób jego palenia, parzenia, a nawet naczynie, w którym kawa jest serwowana. W taki sposób, przy użyciu tradycyjnych bębnowych maszyn prażalniczych i z dbałością o każdy szczegół, powstały dwie nowe wysokogatunkowe kawy Tchibo: Barista Espresso i Caffe Crema. Dla smakoszy kawy to prawdziwy raj!

Zacznijmy od smaku i aromatu – a te biorą się przede wszystkim z jakości ziaren i sposobu ich prażenia. Barista Espresso i Barista Caffe Crema, nowe kawy Tchibo, powstały wyłącznie z ziaren kawy arabika, dojrzewających w wyjątkowych regionach upraw. To w 100% Tchibo Arabica, prawdziwy klejnot wśród kaw. Ale to nie wszytko!

Prażenie po mistrzowsku – tak to się robi

CO_PF_Barista_ES_ohne_NEU_liRównie istotny jest sam proces palenia. Ziarna Barista Espresso i Barista Caffe Crema wypala się przy użyciu bębnowych maszyn prażalniczych – tradycyjnie, tak jak robiono to przed stu laty.

Metoda ta, zwana paleniem po mistrzowsku, polega na jednoczesnym paleniu niewielkich ilości kawy. Proces prażenia jest powolny – ziarna mają więcej czasu na wydobycie niepowtarzalnego charakteru. W trakcie palenia sprawdza się nawet odcień palonej kawy, tak aby powstała wysokogatunkowa kawa dla smakoszy.

Wróćmy jednak do smaku i aromatu – Barista Espresso to mocne palenie, intensywny smak bez cierpkości, z orzechową nutą i oddaniem w pełni słodyczy arabiki. Z kolei Barista Caffe Crema charakteryzuje się zrównoważonym, łagodnym, bardzo delikatnie gorzkawym smakiem o wyraźnej nucie owocowej. Obie nowości to obecnie jedne z najlepszych kaw w ofercie Tchibo, idealnie nadają się do ekspresów do kawy i są przepustką do raju dla koneserów.

A w skrócie: to będzie miłość od pierwszej filiżanki!

Innowacyjny sposób zamknięcia – na miarę jakości kawy

CO_PF_Barista_CC_ohne_NEU_liCzy da się na dłużej zachować smak i aromat kawy po otwarciu opakowania? Oczywiście, że tak! Nowością i innowacją zarówno w przypadku Barista Espresso, jak i Barista Caffe Crema jest też sposób zamknięcia – kawy zamykane są specjalnym korkiem pozwalającym zachować pełny aromat i cieszyć się optymalną świeżością smaku kawy.

Korek ułatwia dozowanie i pomaga dokładnie domknąć opakowanie – takie rozwiązanie w przypadku kaw jest bardzo istotne i z pewnością docenią to koneserzy i znawcy kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *