Nowe opakowania makaronów bezglutenowych SamMills

Producent makaronów bezglutenowych marki SamMills zmienia opakowania swoich makaronów o masie netto 500g. Ciemny zielony kolor i podstawowe elementy graficzne, w tym duże logo SamMills pozostaną takie same, jak na poprzednich opakowaniach. Nowe opakowania będą sukcesywnie zastępowały te już obecne w sklepach. Poniżej prezentujemy produkty w nowych opakowaniach.

Makarony SamMills są to najwyższej jakości makarony wyprodukowane w 100% z kukurydzy. Zawierają certyfikat bezglutenowy, czyli znak przekreślonego kłosa. Znak ten gwarantuje pewność, wiarygodność oraz bezpieczeństwo produktu. Posiada także znak koszerności, czyli produktu zgodnego z przepisami żydowskimi.

Makaron jest przeznaczony dla osób stosujących dietę bezglutenową oraz dla osób zdrowych. Spożywanie tego typu makaronu zapobiega postępowaniu celiakii oraz utrzymuje jelito cienkie w prawidłowym stanie, w związku z tym nie występują typowe dolegliwości. Poza tym makaron z kukurydzy polecany jest sportowcom i osobom prowadzącym aktywny tryb życia, ponieważ łatwo się trawi i poprzez niezaleganie w jelitach poprawia wchłanianie witamin i składników mineralnych.

Makaron ten nie zawiera gliadyny, składnika glutenu, który wywołuje objawy celiakii. Makaron kukurydziany jest wspaniałą alternatywą. Może służyć jako dodatek do zup, sałatek, albo jako produkt zbożowy na obiad. Aby ułatwić konsumentowi identyfikację produktów bezglutenowych producenci takiej żywności umieszczają na swoich produktach specjalne oznaczenie. Jest to przekreślony kłos pszenicy. W przypadku chorych na celiakię, dieta bezglutenowa jest jedynym rozwiązaniem, zapewniającym organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Bardzo często lekarze zalecają tę dietę w walce z grzybicą, przy alergiach, w trakcie radioterapii w chorobach nowotworowych (następuje zwiększone wchłanianie substancji odżywczych) oraz wielu innych dolegliwościach.

Makaron marki SamMills dostępny jest w 4 typowych kształtach: spaghetti, świderki, rurka skośna i łazanka karbowana (op.500g). Z myślą o dzieciach producent proponuje serię makaronu bezglutenowego w kształcie alfabetu i kaczuszek (op.300g).

SM fettucine 2015SM spaghetti 2015

SM Fusilli 2015SM kolankoSM łazanka 2015SM muszelka 2015SM Rurka Rigatoni 2015 SM Rurka Skośna 2015
Opakowania makaronów dla dzieci – Alfabet i Kaczuszki o masie 300g pozostają niezmienione.

SM_alfabet SM_kaczuszki

Dystrybutor: Italmex Warszawa Sp. z o.o., ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa, www.italmex.pl

2 comments

  1. wegebaba

    firma zmienila opakowanie a wraz z nim zniknal znak przekreslonego gmo.czy to oznacza ze makaron jest produkowany z kukurydzy genetycznie modyfikowanej!

  2. Według mnie zmiany jak najbardziej na plus! Jak dla Klientów produkt na półce będzie się wydawał bardziej zdrowy i eko, a to ostatnio jest bardzo modne. Kto wie, może zyskają dzięki temu również Klientów, którzy po prostu chcą się zdrowo odżywiać, a nie tylko szukają bezglutenowych produktów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *