Nowe kasze od Haliny

W ostatnich latach kuskus i bulgur są coraz częściej wykorzystywane w naszych kuchniach. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się trendom żywieniowym i zwyczajom kulinarnym Polaków firma Sawex powiększyła ofertę marka Halina o trzy warianty tych kasz.

Zarówno kuskus jak i bulgur produkowane są z mąki z pszenicy twardej (durum), w wyniku czego mają zbliżone wartości odżywcze i często nazywa się je kuzynami. Obie kasze cechuje wysoka zawartość białka oraz błonnika. Dzięki temu przygotowywane na ich bazie posiłki są jednocześnie sycące i lekkostrawne. Zarówno kuskus jak i bulgur charakteryzuje też niskie stężenie tłuszczu oraz cukru, a przede wszystkim znikoma ilość sodu. Z tych względów kasze te są chętnie wybierane przez wegetarian, polecane osobom z problemami żołądkowymi czy też sercowymi (nie powodują wzrostu ciśnienia krwi) oraz pozostającym na diecie.

Ekologiczny duet
BIO kuskus i BIO bulgur, które dołączyły niedawno do portfolio marki Halina pochodzą z certyfikowanych upraw rolnictwa ekologicznego. Gwarantuje im to najwyższą jakość oraz brak jakichkolwiek niebezpiecznych dla zdrowia związków. Obie kasze dostępne są w 200-gramowych opakowaniach, co jest ilością optymalną, by przygotować na ich bazie szybki i pożywny posiłek dla czteroosobowej rodziny. Cena: ok. 3,00 zł.

Wschodni przysmak
Kolejną nowością od Haliny jest kuskus izraelski ze względu na swój kształt znany również jako perłowy. Kasza ta stanowi doskonały dodatek do wielu dań. Świetnie komponuje się z warzywami, takimi jak pomidor, papryka czy cukinia, mięsem oraz różnymi rodzajami sera. W odróżnieniu od zwykłego kuskusu, który wystarczy zalać wrzątkiem, kuskus izraelski należy gotować ok. 10 minut. Kartonik zawierający dwa woreczki po 100 g kosztuje ok. 3,20 zł.

Producent: Sawex Foods

Z pełnym asortymentem produktów marki Halina można zapoznać się na stronie www.halina.eu  oraz na fanpagu www.facebook.com/HalinaiBrittaNaTropieDobregoSmaku

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *