NOE Festiwal- Święto wina w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

1 kwietnia w MCK w Katowicach odbędzie się IV edycja NOE Festiwalu – wydarzenia, które za cel stawia sobie edukację i promocję kultury wina w Polsce.

Festiwal, który gromadzi najlepszych producentów, importerów i dystrybutorów branży winnej, kierowany jest do odbiorców indywidualnych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat temat.

NOE Festiwal, to impreza, której podstawowym celem jest PROMOCJA KULTURY WINA. Nie jest to festyn, jarmark ani targi dla wystawców, a wyjątkowy charakter wydarzenia sprawia, że z roku na rok poszerza się grono odwiedzających imprezę.

Warto dodać, że każdego roku Noe Festiwal odbywa się pod innym hasłem. W tym roku to Włochy, czyli kraj o długiej tradycji winiarskiej, w którym produkuje się najwięcej wina na świecie.

NOE02

-Noe Festiwal, ma z jednej strony misję edukacyjną – poprzez organizowanie otwartych paneli dyskusyjnych z fachowcami z branży, a z drugiej strony – to okazja, by zapoznać konsumentów z bogatą ofertą importerów i dystrybutorów wina w Polsce. By wino stawało się coraz bliższe, ciekawsze i bardziej zrozumiałe, by było produktem wybieranym z przekonania – świadomiej i chętniej – mówi Marian Jeżewski, współorganizator NOE, a prywatnie wielki miłośnik i znawca wina.

Dla Wystawców ważny jest inny aspekt Noe Festiwalu – pozwala na promocję wina, pokazania na czym polega dobra jakość trunku, zapoznania odwiedzających festiwal ze swoją ofertą. Wśród wystawców nie brak producentów rodzimych, jak np. Winnica Rodziny Turnau czy Patria ze Śląska. Stałym wystawcą i nieraz gościem jest Marek Kondrat ze swoim projektem winiarskim Kondrat Wina Wybrane.

Wśród wystawców pojawiają się najlepsi importerzy i dystrybutorzy tego wina w Polsce, którzy dla swoich klientów sprowadzają wina z praktycznie całego świata.

3 NOE w 2016 roku

Jak podkreśla Marian Jeżewski, reklama i promocja wina ma tyle ograniczeń, że w mediach w Polsce właściwie jest nieobecna.

– Dlatego jego misją jest właśnie propagowanie kultury wina, winna edukacja oraz stworzenie możliwości i odpowiednich warunków, by konsument mógł zaprzyjaźnić się z winem, poznać jego dostępność na sklepowych półkach, pozyskać wiedzę z pierwszej ręki. Noe Festiwal, to nie targi, czy festyn, to nie oferowanie branży kolejnych pozycji do ich katalogu handlowego, to spotkanie ludzi z branży z ludźmi, którzy będą mogli z bliska zobaczyć, posłuchać, zapytać, pogadać, powąchać, degustować i zarazić się winną ideą – dodaje M. Jeżewski

NOE04

Zapraszamy na NOE Festiwal już 1 kwietnia, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, pl. Sławika i Antalla 1 (obok Spodka), w godz. 11.00 – 19.00

Cena biletu z karnetem degustacyjnym 15 zł

Po Festiwalu o godz.21.00 odbędzie się koncert Kwintetu Kameralistów Śląskich. To zwieńczenie wydarzenia i jednocześnie dodatkowy akcent kulturalny imprezy.

Szczegóły na: noefestiwal.pl

NOE03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *