„Nie jemy byle czego… i dobrze się bawimy”

To motyw przewodni tegorocznej, trzeciej już edycji Święta Maślanki Mrągowskiej. Jego drugą gwiazdą będzie Kasia Bosacka – dziennikarka znana z publikacji i programów na temat zdrowia, w tym przede wszystkim programu „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”.

Święto obchodzone będzie już w najbliższą sobotę, 29 czerwca. Gdzie? Oczywiście w Mrągowie, a dokładniej na Skwerze Jana Pawła II. Każdy, kto tego dnia odwiedzi ów skwer może liczyć na wiele atrakcji. Organizatorzy, czyli produkująca maślankę Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol oraz władze Mrągowa zaplanowali m.in.: konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży, ale też całych rodzin oraz warsztaty kulinarne. Wszystko w myśl hasła „Nie jemy byle czego…i dobrze się bawimy”, które – co podkreśla Dorota Grabowska z działu marketingu Mlekpolu – nie tylko towarzyszy imprezie, ale też stanowi ważną wskazówkę, że właściwa dieta połączona z aktywnością ruchową to najlepszy przepis na zdrowie.

Królowa wśród maślanek
W trakcie wydarzenia każdy będzie też miał okazję spróbować najchętniej kupowanej maślanki w Polsce, bo tym właśnie Mrągowska może się pochwalić. Mimo że jest obecna na sklepowych półkach od ponad 20 lat, to grono jej fanów wciąż się powiększa (przybywa ich zarówno wśród najmłodszych jak i seniorów). Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, maślanka to produkt, który znakomicie gasi pragnienie i orzeźwia w upalne dni, a od kilku lat jest coraz częściej stosowana w wielu przepisach kulinarnych jako znakomity zdrowy dodatek lub baza potraw. Udowodni to zaproszona w tym roku na Święto Maślanki Mrągowskiej Kasia Bosacka. – Razem ze swoimi dziećmi będzie ona gotować zdrowe dania dla całych rodzin i pokaże, że Maślanka Mrągowska ma szerokie zastosowanie w każdej kuchni – mówi Dorota Grabowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *