Nalewki w oprawie krośnieńskiego szkła

Na chłodne dni trudno wyobrazić sobie trunek lepszy od domowej nalewki. Żeby w pełni docenić jej walory warto przed podaniem przelać ją do szklanej karafki marki Krosno oraz zaserwować w odpowiednich kieliszkach.

Choć nalewki mają gorącą naturę i potrafią rozgrzać na długie godziny, to powinno się je pić schłodzone do temperatury ok. 6-8°C. Podobnie jak wina dzieli się je na  wytrawne, półwytrawne i słodkie (w zależności od ilości cukru). Są doskonałe jako aperitif na zaostrzenie apetytu, można je też podać na zakończenie posiłku, kiedy mają za zadanie wspomóc trawienie. Nalewki nadają się również jako towarzystwo do dań głównych, przykładowo ta na bazie słodkich moreli dobrze współgra z indykiem, a kwaśnej czarnej porzeczki lubi się z kaczką. Żeby wydobyć głęboki kolor, apetyczny smak oraz piękny aromat takiego trunku należy serwować go w szklanej lub kryształowej karafce. Wśród tych firmy Krosno Glass, zaprojektowanych specjalnie pod nalewki i likiery każdy znajdzie  coś, co odpowiada jego gustowi.

W owocowych kształtach
Nalewki z gruszek oraz jabłek uroczo będą prezentowały się będą w wykonanych z mistrzowską perfekcją karafkach kształtem nawiązujących do tych owoców z kolekcji Vintage. Warto przy tym nadmienić, że karafkę w formie jabłka można kupić nie tylko w wersji z bezbarwnego, ale również z malinowego szkła, które pięknie podkreśli wygląd trunków z ciemnych owoców. Ma ona 1000 ml pojemności, a kosztuje ok. 62 zł (bez względu na kolor szkła). Karafka Vintage Krosno w kształcie gruszki jest nieco mniejsza – ma 800 ml pojemności – a jej cena to niecałe 50 zł. 

Ręczna robota
Miłośników wysokiej jakości produktów ręcznej roboty urzeknie designerska karafka handmade także z serii Vintage ze szczelnym, docieranym, szklanym korkiem, który pozwala na dłużej zachować aromat serwowanych w niej trunków. Odporne na matowienie szkło Crystalline, z którego została wykonana karafka, dodatkowo pięknie rozprasza światło, pozwalając dokładnie przyjrzeć się barwie napoju. Karafka ma pojemność 700 ml i kosztuje 66 zł.

Zestaw się
Na spotkania w większym gronie firma Krosno Glass proponuje 6-osobowy zestaw Liqueur. Korek wchodzącej w jego skład karafki (o pojemności 400 ml) pozwala dłużej zachować aromat przechowywanego w niej trunku. Z kolei rozchylana czarka kieliszków, która pomieści 40 ml trunku ułatwia powolne delektowanie się jego zapachem i smakiem. Zestaw stylistycznie pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i przytulnie urządzonego salonu. Jego cena to oscyluje w granicach 210 zł.

Jak do wina tylko mniejsze
Nalewki (podobnie zresztą jak likiery) podajemy kieliszkach, które zazwyczaj są miniaturą kieliszków do wina. Ich czasza powinna mieć 40 do 70 ml pojemności (przy czym należy ją wypełniać do ok. 2/3), a nóżka być smukła ponieważ trunków tych (tak jak wina) nie należy ogrzewać ciepłem dłoni. Do ich serwowania idealne będą piękne kieliszki z kraklą, czyli charakterystycznymi pęknięciami na szkle marki Krosno. Zestaw sześciu kieliszków Crackle o pojemności 45 ml kosztuje ok. 19 zł. Wielbicielom klasyki producent poleca model o większej czaszy (70 ml) z kolekcji Casual. Cena za sześć sztuk to 25 zł.

Wszystkie produkty dostępne są w sklepie internetowym marki. Jego adres to http://sklep.krosno.com.pl

Producent: Krosno Glass

Więcej informacji na stronie: http://www.krosno.com

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *